Saksamaa leidis esimese süüdlase: Bierhoff sai sule sappa, aga kas see päästab Flicki naha? (0)

Oliver Bierhoff (vasakul) sai ametist priiks. Kui kaua püsib tööl Hansi Flick? Foto: Scanpix / Imago images / Action Pictures

MM-il täielikult põrunud ja alagruppi pidama jäänud Saksamaa alustas ümberkorraldusi alaliidu juhtkonnas, lõpetades enneaegselt töölepingu koondiste spordidirektori Oliver Bierhoffiga.

Ehkki Bierhoffi leping oleks pidanud kehtima 2024. aastal Saksamaal peetavate Euroopa meistrivõistlusteni, sai tema aeg koondiste ja akadeemia eest vastutajana otsa. Koondis langes teist MM-i järjest välja juba alagrupimängude järel ning ka mullusuvisel EM-il ei pääsetud kaugemale kui 16 parema sekka.

Bierhoff oli seejuures väga staažikas, sest töötas pärast mängijakarjääri lõpetamist alaliidu juures eri ametites tervelt 18 aastat. 2004. aastal sai temast meeste koondise mänedžer, 2018. aastal asus ta tegelema kõigi koondiste ja akadeemiaga ning edutati alles tänavu spordidirektori rolli.

"Ta on teinud suurepärast tööd. Ehkki äsjasel turniiril jäime sportlike eesmärkide täitmisest kaugele, märgib Oliveri ametiaeg kokkuvõttes suuri õnnestumisi ning tema roll Brasiilias võidetud MM-tiitli juures jääb alati oluliseks," sõnas alaliidu president Bernd Neuendorf. Just Bierhoff broneeris sakslastele laagripaiga Campo Bahias, kus toonane peatreener Joachim Löw suutis meeskonna ühtseks löögirusikaks vormida.

Järgmised laagrid pole aga enam sellist edu kaasa toonud. "Me pole suutnud varasemale vundamendile edu rajada ega anda fännidele põhjust rõõmustamiseks. Meid on veendud tegema otsuseid, mis pole õigeks osutunud," sõnas Bierhoff ise. "Keegi ei kahetse seda minust rohkem ja võtan selle eest vastutuse."

Saksamaa kaotas Kataris esmalt 1:2 Jaapanile, tegi siis 1:1 viigi Hispaaniaga ning alistas viimases kohtumises küll 4:2 Costa Rica, aga jaapanlaste samaaegne võit Hispaania üle saatis nad ikkagi kohvreid pakkima. Veel enne seda, kui reedel koju lennati, käskis Neuendorf Bierhoffil ja peatreeneril Hansi Flickil teha analüüsi koondise sportliku esituse kohta ning pakkuda välja samme, mis aitaksid 2024. aasta EM-il edukamalt hakkama saada.

Kes koondise eest mängijana 70 kohtumises 37 korda skoorinud ja 1996. aasta EM-finaalis kuldse värava abil sakslased tšehhide üle 2:1 võidule aidanud Bierhoffi ameti üle võtab, pole veel selge. Sama segane on ka Flicki tulevik, sest tema valearvestusi peetakse peamiseks põhjuseks, miks turniir aia taha läks. Viimaste uudiste põhjal toetab aga vähemalt enamik mängijaid Flicki jätkamist.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

https://www.zone.ee/
https://soccernet.ee/artikkel/loe-jarele-chelsea-sai-oma-suure-kala-konksu-otsa-teised-inglased-tuulutasid-rahakotti-sama-uljalt
1. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-kaks-varavat-loonud-ja-kolm-korda-raame-kolistanud-flora-voitis-taas-liivimaa-karika
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/tammeka-testib-itaalia-keskkaitsjat
30. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/onnestunud-debuut-mets-aitas-st-pauli-nullimangu-ja-hooaja-esimese-voorsilvoiduni
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/valmiera-peatreener-liivimaa-karikast-me-ei-vaja-jaanuaris-sellist-mangu
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/ametlik-paide-toi-kuressaarest-kogenud-poolkaitsja-ja-florast-noore-aarekaitsja
31. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/sujuvalt-peatreenerit-vahetanud-kalev-tootab-teadlikumalt-hoidudes-karikasurvest-ja-kodukandi-surmaloksust
31. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/diil-tehtud-flora-eest-sveitsis-manginud-keskkaitsja-laenati-kuressaarele
31. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/suri-legendaarne-sillamae-treener-vadim-dobiza
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/taitsa-nagu-hollywoodis-viienda-liiga-klubil-rebiti-unistus-viimastel-sekunditel-kaest
29. jaan
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp