Kuus on kuum! Nii soomlased kui serblased said Euroopast suure ketuka (0)

Frankfurdi Eintracht purustas HJK suurema vaevata. Foto: Scanpix / IMAGO / osnapix / Hirnschal

Konverentsiliiga 3. mängupäeva järel jätkavad täiseduga Plženi Viktoria, Fenerbahce ja PAOK. Sootuks pilkepüüdvam seis on aga F-alagrupis, kus Fiorentina, Ferencvaros ja Genk on kogunud võrdselt viis punkti.

Mängupäevast said enim rõõmu tunda 6:0 võidud saanud Fiorentina ja Frankfurdi Eintracht, kes tegid sotid üliselgeks vastavalt 38. minutil vähemusse jäänud Cukaricki ja soomlaste HJK-ga. Neile järgnes Tallinna FC Floragagi eurorammu katsunud KAA Gent, kes alistas tulemusega 5:0 islandlaste Breidabliki.

Suurte tegudega sai maha ka Aston Villa, kes läks AZ Alkmaariga peetud kohtumist juhtima juba 13. minutil, kui täpne oli Leon Bailey. Kümme minutit hiljem suurendas palli puurivahi jalge vahelt võrku saatnud Youri Tielemans eduseisu kaheväravaliseks. Aston Villa jõudis teise poolaja alguses veel kahe tabamuseni, mistõttu ei tekitanud kodumeeskonna vastuvärav erilist häda - inglased võitsid kohtumise 4:1.

Ülimalt võrdselt on mängitud teisalt F-alagrupis, kus Fiorentina, Ferencvaros ja Genk on neljanda kaaslase serblaste Cukaricki barankale jätnud ning endale kahmanud see-eest viis punkti. Ühtegi silma pole veel korjanud ka Ljubljana Olimpija (A-algrupp), Breidablik (B-alagrupp) ja Trnava Spartak (H-alagrupp).

Õhtu närvesöövaima duelli auhind läheb tõenäoliselt Šotimaale, kus Aberdeen võõrustas kahe võiduga alustanud PAOK-i. Kui avapoolaeg lõppes väravateta, siis teine kolmveerandtund tõi koguni viis tabamust. Otsa tegi lahti kodumeeskond, kes sai 58. minutiks 2:0 ette. PAOK viigistas seisu 84. minutiks. Ligi 12 minutit hiljem pääsesid külalised aga juhtima, kui Stefan Schwab realiseeris VAR-i abiga määratud penalti.