Bosnia ja Hertsegoviina alagrupidebüüt lõppes muinasjutulise tagasitulekuga (Aston Villa kaotas Poolas) (0)

Zrinjski mängijad pärast 4:3 juhtväravat. Foto: Scanpix / EPA / FEHIM DEMIR

Euroopa Konverentsiliiga esimeses voorus röövis pealkirjad Bosnia ja Hertsegoviina klubi Mostari Zrinjski, kes sai Hollandi tippklubi AZ Alkmaari vastu hakkama harukordse saavutusega.

Bosnia ja Hertsegoviina meister tegi kodustaadionil mitte ainult iseenda, vaid kogu oma riigi klubide debüüdi eurosarjade alagrupiturniiridel, ning see ei saanuks olla veel muinasjutulisem.

Algas kõik ootuspäraselt, sest soosikurollis AZ haaras juba poolajaks 3:0 eduseisu. Teiseks poolajaks platsile vahetatud Zvonimir Kožulj lõi aga kiiresti ühe tagasi, meeskonnakaaslased lisasid veel kaks ning 81. minutil lõi Kožulj oma meeskonna 4:3 võiduvärava. AZ domineeris mängu küll statistiliselt, ent Zrinjski realiseeris oma võimalusi imeliselt ja viiest raamide vahele pealelöögist neile piisas.

Ka teine E-alagrupi avakohtumine pakkus piraka üllatuse. Varssavi Legia läks Aston Villa vastu kodus kolm korda mängu juhtima ning kuigi inglased leidsid kahel korral vastuse, siis kolmandat enam mitte. Nii on selles grupis kohe avapäeva järel tabeliseis pea peale pööratud.

Eelmise hooaja finalist Fiorentina alustas 2:2 viigiga Belgias, lubades Genkil hilise viigivärava lüüa. Soomlaste HJK tegi PAOK-i vastu kodus sümpaatse avapoolaja, kuid jäi teisel poolajal kreeklaste surve alla ja kaotas lõpuks 2:3. Esimese Fääri saarte klubina alagrupis mängiv Klaksvik pääses Bratislana Slovani vastu võõrsil juhtima, aga andis samuti edu käest ja kaotas 1:2.