Vapper Olympiacos tuli kolmeväravalisest kaotusseisust välja, edasi pääses ka Šapovalovi klubi (0)

Olympiakos tuli pea lootusetust seisust välja, võitles lõpuni ja pääses lisaaja najal edasi. Foto: Scanpix / Darko Vojinovic / AP

Konverentsiliigas sai õhtu suurima vägitükiga hakkama Piraeuse Olympiacos, kes tuli Tel Avivi Maccabi vastu välja kolmeväravalisest kaotusseisust ja lunastas lisaajal 6:1 võiduga veerandfinaalpääsme.

Avamängu 4:1 võitnud Maccabil oli ühes Lille'i ja Fenerbahcega kasutada Konverentsiliiga kaheksandikfinaalide suurim edupuhver, ent paraku ei suutnud iisraellased ainsana sellest kinni hoida. Tahtejõuline Olympiacos lõi juba esimese poolajaga viigi majja, kui skooris vastavalt 10., 36. ja 45+3. minutil.

Ühesuunalise liiklusena mõjunud mängupilt küll võrdsustus teisel poolajal ning Maccabi lõi veidi enne tunni täitumist ühe värava tagasi, ent sellelegi oli kreeklastel kärme vastus olemas. Normaalajal rohkem skoori ei tehtud, niisiis lõppes kordusmäng täpselt sama seisuga, mis esimene – lihtsalt 4:1 võidu sai sedapuhku kirja Olympiacos.

Senise mängu vältel mitme lühisega rinda pistnud Maccabi kaitseliin ei suutnud end ka lisaajal kokku lappida: viienda väravani jõudis Olympiacos juba kolmandal minutil ning lisas enne veerandtunni täitumist teisegi. Edu oli kindel ning Iirimaa vutilegendi Robbie Keane'i tüüritaval Maccabil jäi üle vaid kukalt kratsida – mis kõik oleks võinud olla ...

Vägavalt esines ka teine Kreeka sats ehk Aleksandr Šapovalovi leivaisa Thessaloniki PAOK, kes läks kodusele kordusmängule Zagrebi Dinamo vastu 0:2 kaotusseisult. Kordusmatši avapoolajal kõmmutati aga tagasi kolm vastuseta väravat ning ehkki Dinamo tasandas seisu kohe teise poolaja alguses, ei õnnestunud neil PAOK-i kiirrongi peatada. Viie värava vastu jäid horvaadid võimetuteks.

Aston Villa ja Amsterdami Ajax olid küll leppinud avamängus väravateta viigiga, ent koduplatsil peetud kordusmängus tegid inglased sotid väga kindlalt selgeks. Ollie Watkinsi avaväravale lisati teisel poolajal toetuseks veel kolm ning 4:0 võit ei jätnud Hollandi rekordmeistrile variantigi.

Kõik tulemused:

Fenerbahce - Royale Union 0:1 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Fenerbahce 3:1
68. Mathias Rasmussen

Fiorentina - Haifa Maccabi 1:1 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Fiorentina 5:4
59. Antonin Barak - 88. Anan Khalaili

Thessaloniki PAOK - Zagrebi Dinamo 5:1 (3:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi PAOK 5:3
27. Baba Rahman, 33. ov. Petar Sucic, 42. Brandon Thomas, 72. Konstantinos Koulierakis, 88. pen. Andrija Živkovic - 49. Arber Hoxha

Plzeni Viktoria - Servette 0:0, kahe mängu kokkuvõttes 0:0, penaltitega edasi Plzen 3:1

Aston Villa - Amsterdami Ajax 4:0 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Villa 4:0
25. Ollie Watkins, 60. Leon Bailey, 75. Jhon Duran, 81. Moussa Diaby

Eemaldamine: 66. Sivert Mannsverk (Ajax)

Club Brugge - Molde 3:0 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Brugge 4:2
45+1., 48. Andreas Skov Olsen, 71. Michal Skoras

Lille - Sturm Graz 1:1 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Lille 4:1
43. Tiago Santos - 45+2. Gregory Wuthrich

Tel Avivi Maccabi - Piraeuse Olympiacos 1:6 (0:3; 1:4; 1:6), kahe mängu kokkuvõttes edasi Olympiacos 7:5
57. pen. Eran Zahavi - 10. Daniel Podence, 36. Konstantinos Fortounis, 45+3., 65. Ayoub El Kaabi, 93. Stevan Jovetic, 103. Youssef El Arabi