Poolajakõnet pidades sõrme vigastanud Deschamps ei osanud öelda, kas ta jätkab ametis või mitte (0)

Prantsusmaa peatreener Didier Deschamps (54) rääkis MM-finaali järel, et suutis vaheajal enda sõrme vigastada ning polnud sada protsenti kindel, kas ta jätkab enda rollis.

Kohtumise 41. minutil otsustas Prantsusmaa peatreener teha topeltvahetuse, kui Olivier Giroud ja Ousmane Dembele vahetati Marcus Thurami ning Randal Kolo Muani vastu välja. Väidetavalt oli Deschamps Giroud' ja Dembele peale nii kuri, et suutis poolajakõne ajal enda näppu vigastada.

"Vigastasin kõnet pidades enda sõrme, sellised asjad paraku juhtuvad minuga. Tahtsin mängu muutust tuua. Me polnud füüsiliselt piisavalt head, et mängida maailmameistrivõistluste finaalis," rääkis Deschamps ajakirjanikele.

Ta lisas: "Ligi tund aega polnud me mitte kuidagi mängus sees. Vastastel oli meist rohkem energiat. Kuid me suutsime eikusagilt mängu tagasi tulla ning siis oli olukord juba täiesti teine. Meil oli võimalus veel normaalaja viimasel minutil mäng ära otsustada, aga me ei suutnud teha - see jääb kindlasti hinge kriipima. 0:2 kaotuse pealt poleks see kriipimine olnud nii suur, sest siis oleksime vastaseid kiitnud väga hea mängu eest. Ma ei taha Argentinalt midagi ära võtta, ent me olime võidule väga lähedal."

Alates 2012. aastast Prantsusmaa tüüril olnud Deschamps pole enda tuleviku osas veel kindel. Tööleping vutiliiduga lõppeb tänavuse aastaga, ent Prantsusmaa meedia väitel täitis peatreener turniiri jooksul talle seatud eesmärgi ning ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron on avaldanud soovi, et Deschamps jätkaks ametis.

"Isegi kui me oleksime võitnud, poleks ma suutnud täna öelda, mida ma edasi teen. Mul on kahju enda mängijatest ja tiimiliikmetest. Uuel aastal ootab mind ees kohtumine alaliidu presidendiga ja siis selgub, mis minust saab," lausus prantslane.