Lume eest vihma kätte: Eesti kohtunike ajalugu teinud Tohver sattus eurosarjas vilistama mehist mudamaadlust (0)

Belgias kallanud paduvihm muutis jalgpallimängu raskeks. Foto: Scanpix / Belga via Zuma Press / Jasper Jacobs

Eesti tippkohtunik Kristo Tohver võis pääseda käesoleva nädala lumelahingute vilistamisest, kuid ilmataat sai tema ja ta brigaadi Belgias ikkagi kätte. Tohveri, Silver Kõivu, Sten Klaaseni ja Joonas Jaanovitsi ohjatud Genti ja Basaksehiri mõõduvõtt Konverentsiliigas kujunes mudaseks heitluseks, sest lakkamatu paduvihm rikkus väljaku. Lõpuks kangutasid belglased ja türklased välja vähesõbraliku 1:1 viigi.

Tegu oli ajalooliselt esimese korraga, mil Eesti kohtunikebrigaad mõistis õigust Euroopa meeste klubisarja play-off-kohtumises. Seejuures tuli Tohveril korraks mäng seisma panna juba seitsmendal minutil, sest nurgalööki andma läinud Genti mängijat Alessio Castrot pilluti türklaste fännisektorist paugutitega. Tohver andis seepeale mängukorraldajatele ülesandeks publikut teavitada, et selline tegutsemine on lubamatu ja võib kaasa tuua mängu katkestamise.

Mõne aasta eest Konverentsiliigas Floraga samasse alagruppi kuulunud Gent jäi veerandtunnise mängu järel kaotusseisu, kui tsenderduse suunas peaga väravasse aastaid Itaalia ja Inglismaa kõrgliigas mänginud Stefano Okaka. VAR, kelleks oli sakslane Sascha Stegemann, uuris koos oma abilise Mike Pickeliga suluseisuhõngulist tabamust päris pikalt, aga jättis selle lõpuks ikkagi jõusse.

Kodumeeskond jõudis viigini 35. minutil, kui väravaesise sudimise lõpetas täpse löögiga Gift Orban. Ka seda tabamust kontrollis VAR tükk aega, enne kui lasi kodupublikul rõõmustada. Teisel poolajal keerati taevakraanid aga lõplikult lahti ning jalgpalli mängimist meenutas väljakul toimunu vähe - näiteks pidi külaliste poolkaitsja Ömer Sahiner kümnemeetrise liu järel jalgpallisaapa jalast võtma ja sellest vee välja kallama, enne kui sai korralikult edasi mängida.

Üleminutitel pidi Tohver kollase kaardiga taltsutama ka Basaksehiri nimekat peatreenerit Emre Belözoglut, kes nurgalööki nõudes oma pahameele neljanda kohtuniku Jaanovitsi peal välja elas. Sobiva punkti pani kohtumisele Genti staadioni DJ, kes lükkas pärast lõpuvilet mängima Creedence Clearwater Revivali pala "Who'll Stop The Rain". Viik jätab korduskohtumise eel kõik otsad lahtiseks.

Teiseks mänguks said suurima edu sisse West Ham United ja Poznani Lech, kes võitsid avakohtumise 2:0. Koduliigas mõõnavate inglaste mõlemad väravad lõi Küprosel sealse Larnaca vastu Michail Antonio, poolakad alistasid Djurgardeni sama skooriga koduväljakul. Kõik algab teises mängus nullist ka paarides Anderlecht-Villarreal ja Basel-Slovan, minimaalse edu said kätte Nice ja Fiorentina.

Gent - Basaksehir 1:1 (1:1)