Laura Jaansen | Vasekarva putsa mängib? Mängigu! (0)

Lionel Messi kuldseks võõbatud jalavarjud. Foto: Scanpix / Carl Recine / Reuters

Enne MM-i käis toimetuse koosolekult läbi, et võiksin vedada ilusaimate mängijate hääletust. Ehk siis võinuks igast koondisest välja noppida ilusaimad näolapid ja lasta inimestel hääletada ning nii tekiks mingisugune tore pingerida. Nojah, ma mõtlesin suunata pilgu hoopis putsade peale.

Nagu ikka, siis enne suurvõistlusi tulevad nii Adidas, Nike kui ka Puma välja uute putsakollektsioonidega. Etteruttavalt võin öelda, et ma olen aastaid olnud Adolf "Adi" Dassleri asutatud firma toodete usku ning kui Al Rihla Predatorid tulid välja, vaatasin tõsise moega oma varustuse üle. Mnjah, hingasid kolm korda sisse-välja ning ratsionaalse inimesena tellimust sisse ikkagi ei andnud.

Tippjalgpalluritega on aga teine lugu. Neile kantakse uhiuued jalavarjud kui kandikul kätte, teinekord tehakse erikollektsioongi. Sealjuures loodavad tootjad, et pallurite lõviteod kutsuvad ostma just nende putsasid ning äri õitseb kui lill. Liiga lihtne.

Kylian Mbappe kannab vasekarva Nike'i puutsasid. Foto: Scanpix / Dylan Martinez / Reuters

Kui uskuda internetiavarustest leitud numbreid, siis MM-il osalevatest palluritest 49,4% kannavad Nike'i toodangut. Järgnevad Adidas (34,8%) ja Puma (12,1%). Ka sellest statistikast kinni võttes näen, et tänavuse suurturniiri staariks on justnimelt Nike'i vasekarva tegumoega putsad. Seda ka seetõttu, et säärane siiruviiruline ja kullakarvaline putsa on lihtsalt tšempionite nägu. 

Siinkohal teevad oma avaetteaste järgmised numbrid (mis on välja arvutatud kaheksandikfinaali järel): just Mercurial Vaporitega on seni enim väravaid virutatud. Esiviisikusse mahuvad ka Phantom GT-d ja Mercurial Superflyd. Kes nimetatud putsasid kannavad? Jah, Kylian Mbappe, Marcus Rashford, Bruno Fernandes, Robert Lewandowski, Kai Havertz ja teised tipptegijad. 

Teisel kohal on Adidase X Speedportal putsad, mille kandjad olid enne veerandfinaali ära virutanud 25 väravat. Neid helesiniseid jalavarje eelistab ka näiteks kolm väravat löönud Alvaro Morata, kes on Hispaaniaga MM-ilt küll välja langenud. Maroko äärekaitsja Achraf Hakimi ja Argentina ründeäss Julian Alvarez hoiavad Adidase lippu jätkuvalt kõrgel. (Ja kes oli õnnetu, et näolapikeste paremusjärjestus jäi ära, siis vihjeks võib öelda, et need mehed võinuksid seal kõrget kohta hoida ...)

X Speedportal putsad on jalas ka Argentina raudvaral Lionel Messil. Küll aga mitte lihtsalt helesinised Adidase nuppudega jalavarjud, vaid just tema jaoks kuldseks võõbatud nuppudega jalavarjud. Ikkagi tšempionite värk?!

On siis ikka asi (kuldsetes) putsades või pallurites? Kes päeva lõpuks mängivad? 

Mina vastust valjult välja ei ütle, aga näen, et nii Adidas kui ka Nike tegid seekordse MM-i kollektsiooniga head tööd. Mõlemad võtsid oma kindla liini: sakslased on kasutanud erinevaid värve ning jätnud igale mudelile oma näo, ameeriklaste tee on seevastu vasekarva ning kohati roosakaski.

Olen alati uskunud, et mis puudutab putsasid, siis säärane edevus ei peaks mingil juhul olema patt. Kui pallur tahab jalga tõmmata erkroosad putsad - tõmmaku! Kui ta eelistab musti klassikalisi Tiemposid - kandku neid! Tänavune MM-i kollektsioon hingab kahtlemata nende esimeste rütmis ja minu poolest hingaku aga.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

https://www.zone.ee/
https://soccernet.ee/artikkel/german-slein-on-murest-murtud-napuviga-kaotas-parimas-mangijaeas-poolkaitsja-kosilaste-radarilt
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kova-avaldus-taijo-teniste-vahetas-tartu-siseselt-klubi
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/ametlik-hinnang-flora-oleks-pidanud-karikafinaalis-varakult-kumnekesi-jaama
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/pikk-ette-ja-ise-jarele-kes-pariselt-tiitlit-jahivad-kui-korgele-touseb-uustulnuk-mis-jaab-alles-ullatajatest
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/koik-oige-voi-pohjus-olla-megakettas-seppiku-juhtumi-naitel-kas-jalaga-nakku-loomine-on-uefa-meelest-okei
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-imevarav-toi-eestile-aasta-esimese-voidu
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/paide-ridadest-soome-klubile-laenatud-viidas-alustas-kahe-varavaga
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kolme-aastaga-stabiilseks-tiitlinoudlejaks-paide-teab-oma-kvaliteeti-ja-tiitel-esimesel-aastal-oleks-boonus
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kevadeks-nagu-eesti-barcelona-paide-loi-pikaks-ajaks-kaed-uue-sargitootjaga
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/ummargune-olgu-jalka-juures-vaid-pall-kui-sona-saab-veel-uhtsemaks-voolitud-fci-levadia
28. veebr
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp