Kristjan Remmelkoor | Jalgpall segab jalgpalli MM-i vaatamist (0)

Vaade MM-finaalturniirist pole täielik. Foto: Scanpix / AP Photo / Ariel Schalit

Käimasolevat Katari MM-finaalturniiri olen saanud paraku vaadata vähem kui varasemaid jalgpalli suurturniire. Paradoksaalsel kombel on peamiseks põhjuseks jalgpall.

Asi sai alguse juba turniiri kõige esimese mänguga. Katari ja Ecuadori kohtumise ajal olin minemas hoopis Jalgpalligalale, et tõmmata joon alla Eesti vutihooajale.

Kõige rohkem vahelejäetud mänge on põhjustanud töö. Jalgpalliteemaline. Pean tõdema, et kuri ülemus on muutunud aastatega veel kurjemaks ning MM-finaalturniiri ajaks ei saanud ma seekord ühtki puhkusenädalat. Töö ajal pole mul võimalik ka MM-i tulemusi vältida, et saaksin lõppseise teadmata matšid hiljem järele vaadata.

Kahel õhtul nädalas käin FC Buldooseri saalijalgpallitrennis, mis on ilma kahtluseta maailma parim trenn. Sealt puududa - isegi kui samal ajal käivad MM-i mängud -, pole mul mõtteski, kuna ise jalkat mängida on minu jaoks veel tähtsam kui jalkat vaadata. Pealegi olen ma FC Buldooseri eestvedaja, nii et oleks sobimatu endal treeningult puududa. Üks probleem on aga seal sama, mis töölgi - ükskõik, millisesse saalinurka trenni eel või järel ma ka ei põgeneks, ikka imbuvad sealt välja mõned trennikaaslased, kes valjul häälel äsjalõppenud või käimasolevast MM-matšist räägivad, nii et järelevaatamise tarbeks tulemuste vältimine on keeruline.

30. novembriks kutsuti Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK) võistlema Tallinna Lõvidega spordimälumängus. Täpselt samaks kellaajaks, mil algas kaks MM-i viimase vooru alagrupimängu. Sealt ma samuti puududa ei soovinud. Kuna olen ise sellel aastal EJAK-i kapten, siis tundsin ka sisemist kohustust klubi mälumängul esindada, et anda omaltpoolt kõik punktikaotuse ärahoidmiseks.

Mäletan, et kunagi lapsena, kui elasin Tartus ja laulsin ka laulukooris, oli mul valida, kas vaadata jalgpalli suurturniiri finaali või käia kooriga Tallinnas laulupeol. Loomulikult ei läinud ma laulupeole. Iseenesest tundub absurdne, et inimesi üldse sellise valiku ette pannakse ning et suurte rahvuslike laulu- ja tantsupidude ajad saavad vutiturniiride otsustavate kohtumiste päevadega kattuda. Eelmise MM-finaalturniiri ajast mäletan naljakat seika, et postkasti oli pandud kutse korteriühistu koosolekule, täpselt ühe mu lemmikkoondise mängu ajaks - no kes teeb nii? Muidugi ei läinud ma sinna koosolekule. Aga seekord on tõepoolest jalgpalli MM-i täismahus vaatamine välistatud ning peamiseks takistuseks jalgpall ise...

Samas ei võta ma enam mängude vahelejäämist nii traagiliselt, kui oleksin seda teinud näiteks 2006. aastal. Toona paistis ikkagi läbi teleri MM-staadionimuru rohelisem. Praeguseks on praktiliselt kõik mu lemmikmängijad karjääri lõpetanud (mõni üksik veel päris lõpetanud pole, aga Katari MM-il neid erinevatel põhjustel enam ei näe).

Õnneks turniiri nüüdses faasis, kus mängudegraafik hõredam, sätitakse jalgpalliüritused aegadele, mis ei kattu otseselt MM-iga. Näiteks üleeile sain muretult käia raamatu "Eesti jalgpalli ajalugu I osa. Koolipoistest Pariisi olümpiani 1924" esitlusel ning seejärel traditsioonilisel ajakirjanike ja Eesti Jalgpalli Liidu ühisel lõunasöögil. EJAK-i järgmise kokkusaamise sain määrata tänaseks õhtuks, kuna MM-il on puhkepäev.

Loodetavasti õnnestub mul ka vähemalt poolfinaale ja finaali kenasti täismahus vaadata. Ja teilgi, head Soccernet.ee lugejad. Soovin kõikidele häid MM-i sõelmängude elamuste jätku!

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

https://www.zone.ee/
https://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-kaks-varavat-loonud-ja-kolm-korda-raame-kolistanud-flora-voitis-taas-liivimaa-karika
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/trans-testis-paidest-kurioossel-moel-lahkuma-pidanud-rundajat-aga-tunneb-enim-puudust-kogenud-eesti-mangijatest
28. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/live-aken-vajub-kinni-isco-diil-laks-lohki-man-united-ja-chelsea-meisterdavad-viimase-hetke-tombeid
31. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/tammeka-testib-itaalia-keskkaitsjat
30. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/onnestunud-debuut-mets-aitas-st-pauli-nullimangu-ja-hooaja-esimese-voorsilvoiduni
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/valmiera-peatreener-liivimaa-karikast-me-ei-vaja-jaanuaris-sellist-mangu
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/lati-klubi-voitis-paidet-veel-suuremalt-kui-kaljut
28. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/voolaid-rfs-i-pohikoosseis-mangis-meid-tana-selgelt-ule
28. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/suri-legendaarne-sillamae-treener-vadim-dobiza
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/taitsa-nagu-hollywoodis-viienda-liiga-klubil-rebiti-unistus-viimastel-sekunditel-kaest
29. jaan
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp