Kris Ilves | Üllatused on ägedad, aga olgem ausad, Maroko jõudmine veerandfinaali on liig mis liig (24)

Maroko murdis Hispaania penaltiseerias maha. Foto: Scanpix / Martin Meissner / AP Photo

Mulle meeldivad üllatused ja MM-i alagrupiturniiril juhtus neid palju, aga Maroko koondise jõudmine kaheksa parema hulka on liig mis liig. Mul ei ole midagi Aafrika jalgpalli vastu, kuid MM-i veerandfinaalides peaksid olema maailma parimad koondised.

Saksamaa jäi alagruppi pidama, Belgia jäi alagruppi pidama, Itaalia ei jõudnud isegi alagruppi, Hispaania langes kaheksandikfinaalis ja Maroko on veerandfinaalis. Kus on loogika?

Kas Maroko koondis kuulub parimate hulka? Mina arvan, et ei kuulu. Olen nõus, et nad on koha veerandfinaalis auga välja teeninud, sest võitsid oma alagrupi Horvaatia, Belgia ja Kanada ees seitsme punktiga ning alistasid seejärel kaheksandikfinaalis Hispaania. Seejuures on endale lastud lüüa vaid üks värav, mis oli alagrupimängus Kanadaga õnnetu omavärav. Pole paha.

Kui Maroko oleks kaheksandikfinaalis Hispaaniale kaotanud, siis oleks kaheksa parema hulgas kõik suured jalgpalliriigid. Nii peakski ju maailma suurimal võistlusel olema? Või ongi Maroko maailma tippu murdnud ning nad on paremad kui Saksamaa, Belgia, Itaalia ja Hispaania? Nagu öeldakse, siis tulemused ei valeta, aga minu mõistus keeldub seda uskumast.

Igal MM-il juhtub suuremaid või väiksemaid üllatusi. Palju sõltub turniiri formaadist ehk kui pääsed alagrupist edasi ja alistad veel ühe vastase, siis oledki hoobilt kaheksa parema hulgas. Veel üks võit ja oled juba nelja parema hulgas ning mängid maksimaalne arv kohtumisi, sest poolfinaalile järgneb finaal või pronksimäng.

Selleks peab eeldatavalt nõrgematel koondistel olema oskusi, aga ka õnne. Marokol on tänavusel MM-il olnud mõlemat ja nad väärivad kohta veerandfinaalis. Sarnased näited lähiminevikust on Venemaa ja Rootsi (2018), Costa Rica (2014) ning Ghana, Paraguay ja Uruguay (2010).

Portugali koondise ja Cristiano Ronaldo fännidele kindlasti meeldis, et Maroko lükkas Hispaania konkurentsist. Ilmselt neutraalsed jalgpallisõbrad olid samuti Maroko ehk eeldatavalt nõrgema poolt. Ja leidub ka neid, kes loodavad, et Aafrika koondis jõuaks lõpuks poolfinaali.

Mina olin Hispaania poolt kahel põhjusel. Esiteks sellepärast, et sellises turniiri faasis ei oleks enam üllatusi, vaid tiitlile mängiksid maailma parimad. Teiseks, minu jaoks on Hispaania ja Portugali vastasseis palju ahvatlevam kui Maroko ja Portugali matš. Kui paljud neutraalsed jalgpallisõbrad mõtlesid selle peale Hispaania ja Maroko mängu ajal?

24 kommentaari

MNa   •  
(91.129.104.***)
Kummaline avaldus. Nagu Te ise kirjeldasite, siis Maroko pani kinni tugeva grupi, väänas põrandale suhteliselt mannetu Hispaania, aga veerandfinaalis tahaksite ikkagi näha Hispaaniat, sest Maroko pole ju klassikaline Suur ja nii ei lähe kohe mitte :D
Selle loogikaga võiks ju MMi formaati muuta nii, et kutsumegi kohale ainult klassikalised suurriigid ja las nad siis seal a la 10-kesi sudistavad omavahel.

Maroko on veerandfinaalis teenitult ning sama teenitult ei ole nii kaugele jõudnud Hispaania, Belgia, Saksamaa ja Itaalia. Lihtne.
ElectroBlast   •  
(85.29.21.***)
Nõus eelmisega. Maroko taastub ära ja saadab Portugali ka lennuki peale.
lambippr   •  
(87.119.186.***)
Rõve ja seosetu artikkel, nagu oleks esimest korda vaadanud sõelmängudega turniiri
Reina   •  
(81.90.117.***)
Täiesti mõttetu kirjatükk. Iga ajakirjanik ei peaks oma arvamust avaldama
isspro10   •  
(87.119.179.***)
Ma arvan et Maroko ja Portugali mängul on palju rohkem potensiaali olla põnev mäng. Hispaania edasi-tagasi kiigutamine ilma pealelöökide ja ohtlikute olukordadeta, no ei tahaks sellist jama veerandfinaalis näha.
Hidalgo   •  
(83.180.***)
Superliiga FIFA MM versioon, let's go?
cyrusvk   •  
(90.190.218.***)
Millegipärast tekkis seda artiklit lugedes paralleel Ukraina sõjaga: kuna Putin juhib suur-venemaad, siis peavad nad sõja võitma, sest mingid "väikevenelased" võivad võita küll mõne lahingu, aga mitte kogu sõda. Sportlikud tulemused on teisejärgulised, suurus peab domineerima.
Mõnuagent 007   •  
(154.127.0.***)
Jah, miks peavad need suured ja tugevad mingi Eestiga valikmänge pidama, kuna Eesti ei peaks nagunii finaalturniirile saama. Las toksib siin omaette Balti kaussi või midagi.
IUdutuli   •  
(90.190.241.***)
Sellist lapselalinat pole ammu lugenud.
suits   •  
(84.50.138.***)
Jalgpallimaailm (sh sealkirjutaja) peaks olema ülimalt tänulik, et Hispaania traagiline antijalgpall kiirelt koju lennutati.
raudidas   •  
(90.191.16.***)
sellist asja siit lugeda enam pole ka üllatus, isegi piinlik mitte, täitsa harjunud nende 15 aastaste mõistusega spordikirjanikega siin.
island maha kanda, uruguai maha kanda, usa maha kanda. krisilves maha kanda!
Martti Klaus   •  
(1.146.170.***)
Täiesti idiootne artikkel ju!
ilikemuru   •  
(120.21.132.***)
Kris ilves - Tulevikus ära avalda oma arvamust
Hertsog Alvar   •  
(46.131.21.***)
Mis jama see nüüd on :D
calmiz   •  
(87.119.177.***)
Tsiteerides klassikuid: "Tule taevas appi!" 🤦‍♂️
McSimpson01   •  
(90.190.97.***)
Selline tunne nagu oleks sattunud Uued Uudised artiklit lugema. Aga no ju siis toob selles loos esile just selle loo autor neid äärmuskonservatiivseid vaateid mille poole ta on, nii et midagi üllatavat selles ei ole.
nonoh   •  
(193.40.60.***)
Ma saan aru, et siin on 16 inimest, kes rõkkasid rõõmust kui Kreeka euroopa meistriks tuli. Ning noh, 16 inimest, kes arvavad, et kui inimene ei oma sama subjektiivset arvamust, mis nemad, siis on lolli/halva/saamatu/mõttetu/väärtusetu (jooni sobivad alla) inimesega?
McSimpson01   •  
(90.190.97.***)
To nonoh
Pakud, et ma arvan loo autori kohta seda, et tegemist on lolli/halva/saamatu/mõttetu/väärtusetu (jooni sobivad alla) inimesega?
Seda ma kindlasti ei arva, küll aga pean ütlema, et tegemist kurva ja õnnetu saatusega isikuga, kes ilmselt näeb asju teisiti kui võiks:
1. Ehk et kaalub võimalust külastada vaktsiinivastasuse piketti
2. Kelle jaoks on sõjapõgenik vaenlane
3. Kelle jaoks sportlik printsiip jääb tahaplaanile kui see läheb tema jaoks vastuollu suurturniiri põhimõttega, milleks on ”suur on püha”.
nonoh   •  
(193.40.60.***)
möh?
humorist   •  
(213.180.19.***)
Minu arust on küll Maroko selline meeskond, mis võib isegi kasvada järjest arvestatavamaks jalgpalliriigiks. Muidugi mitte oma süsteemi pealt, praegu satsile otsa vaadates on näha, et paljud on sündinud välismaal ning kasvanud üles nö. sünniriigi süsteemides.
Miks Krisile nüüd puid alla panete? Ta lihtsalt ootab ajalooliselt laetud suuri prestiižseid vastasseise, mis on täiesti okei - igal inimesel oma maitse. Kommentaarium muidugi on avatum ja progressiivsem - ootatakse uute tõuse, uusi haaravaid lugusi.
Seniil Yang   •  
(85.253.78.***)
Peep Pahv vol 2 on see jutt natuke ja absoluutselt ei ole nõus,täielik jama isegi võiks vbla öelda
Ise ette ja pikk järele   •  
(90.191.200.***)
Homme näeme artiklit: "Olgem ausad, Horvaatia edasipääs ei ole normaalne, sest Brasiiliat oleks lahedam jälgida". Cartoon network
Jānis Rubulis   •  
(85.29.194.***)
Tegelikult oled sa ise ka jobu. Mul on ka ühelt poolt Marokost poogen, aga jalgpall on selle pärast jalgpall, et just sellised võistkonnad suudavad suuri välja lüüa. Selle loogika järgi ei oleks tohtinud ka Kreeka ja Taani kunagi EM-i võita.
Väravavaht   •  
(85.253.2.***)
Hispaanlastest küll kahju ei tohiks olla, kuna mäng oli tõesti tuim üles-alla kõigutamine. Tõsi, brasiillastest on väga kahju - Richarlisoni, Antony ja Raphinha tegutsemisi oli küll episooditi fantastiline jälgida.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

https://www.zone.ee/
https://soccernet.ee/artikkel/german-slein-on-murest-murtud-napuviga-kaotas-parimas-mangijaeas-poolkaitsja-kosilaste-radarilt
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kova-avaldus-taijo-teniste-vahetas-tartu-siseselt-klubi
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/ametlik-hinnang-flora-oleks-pidanud-karikafinaalis-varakult-kumnekesi-jaama
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/pikk-ette-ja-ise-jarele-kes-pariselt-tiitlit-jahivad-kui-korgele-touseb-uustulnuk-mis-jaab-alles-ullatajatest
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/koik-oige-voi-pohjus-olla-megakettas-seppiku-juhtumi-naitel-kas-jalaga-nakku-loomine-on-uefa-meelest-okei
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-imevarav-toi-eestile-aasta-esimese-voidu
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/paide-ridadest-soome-klubile-laenatud-viidas-alustas-kahe-varavaga
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kolme-aastaga-stabiilseks-tiitlinoudlejaks-paide-teab-oma-kvaliteeti-ja-tiitel-esimesel-aastal-oleks-boonus
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kevadeks-nagu-eesti-barcelona-paide-loi-pikaks-ajaks-kaed-uue-sargitootjaga
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/ummargune-olgu-jalka-juures-vaid-pall-kui-sona-saab-veel-uhtsemaks-voolitud-fci-levadia
28. veebr
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp