Kris Ilves | Sõpradega suurturniiri ennustamine on lõbus, aga see ei lase mänge täiel rinnal nautida (2)

Foto: Scanpix / Jewel Samad / AFP

Ma ei ole kunagi kihlveoportaalides panustanud, sest tean, et sport on ettearvamatu ja kõike võib juhtuda. Selles valdkonnas läbilöömiseks peab eelkõige olema aega, aga ka õnne ja ilmselt veel palju muid asju. Samas olen väga mänguhimuline ja ennustada mulle meeldib. Jalgpalli suurturniirid on minu pärusmaa. Vähemalt enda arvates.

Oleme sõpradega juba mitu suurturniiri järjest oma igormangilikud võimed proovile pannud ja mul on pigem hästi läinud. Võib-olla on kaasa aidanud asjaolu, et olen teistega võrreldes igapäevaselt rohkem jalgpalliga seotud, aga võib-olla on mul lihtsalt rohkem õnne olnud. Ma ei nimetaks seda algaja õnneks, sest midagi on ju ajapikku õpitud.

Tänavu tundub, et see on mulle karuteene teinud ja kipun asju üle mõtlema. Tõsi, meie kümneliikmelises seltskonnas, kus igaüks on ka sümboolse rahasumma mängu pannud, ei ennustanud keegi, et Argentina kaotab Saudi Araabiale ja Saksamaa Jaapanile. Kõik osalejad kaotasid nendes mängudes punkte. Aga suures plaanis polnud see katastroof.

Minu jaoks polnud katastroof ka see, kui ennustasin, et Prantsusmaa võidab Austraaliat 2:0, aga samal ajal minu konkurent Aare (nimi ei ole muudetud) pani täppi, et kohtumine lõppeb Prantsusmaa 4:1 võiduga - mina sain meie süsteemi alusel 2 punkti ja Aare maksimaalsed 5 punkti. Neelasin kaotuse alla. Respekt Aarele!

Selline allajäämine mind eriti ei morjenda. Ikka juhtub. Lohutasin ennast sellega, et küll ma järgmiste mängudega vahe tagasi teen. Järgmisel päeval toimus neli mängu ja Aare suurendas oma edumaad minu ees ühe punkti võrra, aga kuna turniir on pikk, siis leppisin ka sellega.

Samal päeval mängisid omavahel Belgia ja Kanada (nii mina kui Aare saime 3 punkti, sest mõlemad ennustasime Belgia üheväravalist võitu, aga mitte täpset skoori). Suurepärane mäng, mille Kanada küll 0:1 kaotas, aga vääris enamat. Mina ei soovinud enamat. Või ikka soovisin?

Foto: Scanpix / Nathan Denette / The Canadian Press / AP

Loomulikult soovisin! Mulle meeldis, kuidas Kanada mängis ja ma siiralt lootsin, et nad võidavad või saavad vähemalt viigi kätte. Samal ajal minu teine ajupool ütles, et ma ei saa Kanada poolt olla, sest nende edu korral jään ennustuses punktidest ilma. Ma ei saanud endale lubada, et Kanada lööb mängu lõpus 1:1 viigivärava, sest siis oleksin 2 punkti kaotanud.

Tundub jabur? Ongi jabur! Kanada-näide on üks paljudest. Ja neid tuleb kindlasti juurde. Mulle meeldib jalgpall ja mulle meeldib ennustada, aga olen aru saanud, et ennustamine ei lase mänge täiel rinnal nautida. Samas on tohutu rõõm, kui paned sajaga täppi. Siiamaani olen täppi pannud, et Holland võidab Senegali 2:0 ja Šveits Kameruni 1:0.

Kui kedagi huvitab, siis olen praeguseks Aarest mööda läinud ja edestan teda ühe punktiga. See on tore, aga olgu siinkohal öeldud, et mina olen neljandal ja Aare viiendal kohal. Liider jääb minust viie ja viimane auhinnaline kolmas koht kahe punkti kaugusele. Kõik kümme osalejat mahuvad alagrupiturniiri avavooru järel 14 punkti sisse.

Pingutan edasi, sest neljas koht on jama!

2 kommentaari

nonoh   •  
(193.40.60.***)
Jep, nii on.
tt1978   •  
(145.14.30.***)
Täiesti tuttav ja läbi käidud etapp. On küll olnud turniire, kus ma olen mängudes olnud eelkõige oma ennustuse poolt. Aga eks see ikkagi ajaga, kogemusega (ja vanusega?) leeveneb. Mingi hetk suudad ikkagi kaks asja lahutada ja oled selle poolt, keda päriselt toetad või kelle konkreetne mäng inspireerib. Aga jah, kui korraga on soolas punktid ja ise ka väga loodad (näiteks, et Ghana saab Portugali vastu vähemalt viigi kätte), siis on eriti valus.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

https://www.zone.ee/
https://soccernet.ee/artikkel/german-slein-on-murest-murtud-napuviga-kaotas-parimas-mangijaeas-poolkaitsja-kosilaste-radarilt
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kova-avaldus-taijo-teniste-vahetas-tartu-siseselt-klubi
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/ametlik-hinnang-flora-oleks-pidanud-karikafinaalis-varakult-kumnekesi-jaama
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/pikk-ette-ja-ise-jarele-kes-pariselt-tiitlit-jahivad-kui-korgele-touseb-uustulnuk-mis-jaab-alles-ullatajatest
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/koik-oige-voi-pohjus-olla-megakettas-seppiku-juhtumi-naitel-kas-jalaga-nakku-loomine-on-uefa-meelest-okei
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-imevarav-toi-eestile-aasta-esimese-voidu
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/paide-ridadest-soome-klubile-laenatud-viidas-alustas-kahe-varavaga
27. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kolme-aastaga-stabiilseks-tiitlinoudlejaks-paide-teab-oma-kvaliteeti-ja-tiitel-esimesel-aastal-oleks-boonus
26. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/ummargune-olgu-jalka-juures-vaid-pall-kui-sona-saab-veel-uhtsemaks-voolitud-fci-levadia
28. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/kevadeks-nagu-eesti-barcelona-paide-loi-pikaks-ajaks-kaed-uue-sargitootjaga
26. veebr
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp