Kris Ilves | Sõpradega suurturniiri ennustamine on lõbus, aga see ei lase mänge täiel rinnal nautida (2)

Foto: Scanpix / Jewel Samad / AFP

Ma ei ole kunagi kihlveoportaalides panustanud, sest tean, et sport on ettearvamatu ja kõike võib juhtuda. Selles valdkonnas läbilöömiseks peab eelkõige olema aega, aga ka õnne ja ilmselt veel palju muid asju. Samas olen väga mänguhimuline ja ennustada mulle meeldib. Jalgpalli suurturniirid on minu pärusmaa. Vähemalt enda arvates.

Oleme sõpradega juba mitu suurturniiri järjest oma igormangilikud võimed proovile pannud ja mul on pigem hästi läinud. Võib-olla on kaasa aidanud asjaolu, et olen teistega võrreldes igapäevaselt rohkem jalgpalliga seotud, aga võib-olla on mul lihtsalt rohkem õnne olnud. Ma ei nimetaks seda algaja õnneks, sest midagi on ju ajapikku õpitud.

Tänavu tundub, et see on mulle karuteene teinud ja kipun asju üle mõtlema. Tõsi, meie kümneliikmelises seltskonnas, kus igaüks on ka sümboolse rahasumma mängu pannud, ei ennustanud keegi, et Argentina kaotab Saudi Araabiale ja Saksamaa Jaapanile. Kõik osalejad kaotasid nendes mängudes punkte. Aga suures plaanis polnud see katastroof.

Minu jaoks polnud katastroof ka see, kui ennustasin, et Prantsusmaa võidab Austraaliat 2:0, aga samal ajal minu konkurent Aare (nimi ei ole muudetud) pani täppi, et kohtumine lõppeb Prantsusmaa 4:1 võiduga - mina sain meie süsteemi alusel 2 punkti ja Aare maksimaalsed 5 punkti. Neelasin kaotuse alla. Respekt Aarele!

Selline allajäämine mind eriti ei morjenda. Ikka juhtub. Lohutasin ennast sellega, et küll ma järgmiste mängudega vahe tagasi teen. Järgmisel päeval toimus neli mängu ja Aare suurendas oma edumaad minu ees ühe punkti võrra, aga kuna turniir on pikk, siis leppisin ka sellega.

Samal päeval mängisid omavahel Belgia ja Kanada (nii mina kui Aare saime 3 punkti, sest mõlemad ennustasime Belgia üheväravalist võitu, aga mitte täpset skoori). Suurepärane mäng, mille Kanada küll 0:1 kaotas, aga vääris enamat. Mina ei soovinud enamat. Või ikka soovisin?

Foto: Scanpix / Nathan Denette / The Canadian Press / AP

Loomulikult soovisin! Mulle meeldis, kuidas Kanada mängis ja ma siiralt lootsin, et nad võidavad või saavad vähemalt viigi kätte. Samal ajal minu teine ajupool ütles, et ma ei saa Kanada poolt olla, sest nende edu korral jään ennustuses punktidest ilma. Ma ei saanud endale lubada, et Kanada lööb mängu lõpus 1:1 viigivärava, sest siis oleksin 2 punkti kaotanud.

Tundub jabur? Ongi jabur! Kanada-näide on üks paljudest. Ja neid tuleb kindlasti juurde. Mulle meeldib jalgpall ja mulle meeldib ennustada, aga olen aru saanud, et ennustamine ei lase mänge täiel rinnal nautida. Samas on tohutu rõõm, kui paned sajaga täppi. Siiamaani olen täppi pannud, et Holland võidab Senegali 2:0 ja Šveits Kameruni 1:0.

Kui kedagi huvitab, siis olen praeguseks Aarest mööda läinud ja edestan teda ühe punktiga. See on tore, aga olgu siinkohal öeldud, et mina olen neljandal ja Aare viiendal kohal. Liider jääb minust viie ja viimane auhinnaline kolmas koht kahe punkti kaugusele. Kõik kümme osalejat mahuvad alagrupiturniiri avavooru järel 14 punkti sisse.

Pingutan edasi, sest neljas koht on jama!

2 kommentaari

nonoh   •  
(193.40.60.***)
Jep, nii on.
tt1978   •  
(145.14.30.***)
Täiesti tuttav ja läbi käidud etapp. On küll olnud turniire, kus ma olen mängudes olnud eelkõige oma ennustuse poolt. Aga eks see ikkagi ajaga, kogemusega (ja vanusega?) leeveneb. Mingi hetk suudad ikkagi kaks asja lahutada ja oled selle poolt, keda päriselt toetad või kelle konkreetne mäng inspireerib. Aga jah, kui korraga on soolas punktid ja ise ka väga loodad (näiteks, et Ghana saab Portugali vastu vähemalt viigi kätte), siis on eriti valus.

Sisene
Pikk ette (ja MM-ile) | Aivar Pohlak Katarist, kultuurist, lendamisest, enesearengust, rünnakutest: mul on mõjukaid vaenlaseid
PUNAROHELISED VEERANDFINAALI
Memo staadionilt | Pole Ronaldot, pole probleemi! Portugal alustas jahti MM-tiitlile, sest nüüd kardavad neid kõik!
BRASIILIA HULLAS
Memo | Samba alaku ja horvaadid värisegu! Brasiilia astus tantsusammul üle Lõuna-Korea
JAAPAN LANGES
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
JUTUD BARUTOGA
Kataris omade võitu nautinud Kaido Höövelson: kui Jaapan võidab, siis tänu samurai-hingele!
INGLASED KAHEKSA HULGAS
Memo | Kolm Lõvi murdsid senegallased maha, kuningaks tõusis Bellingham
LES BLEUS
MÕTTED
JÄRVELA KATARIS
PÕNEVAT
MM 2022 | Aitab tühjast lobast! Millisest liigast tulevad kõige kõvemad jalgpallurid?
TAKTIKANURK
MM-i taktikanurk | Pallivaldamise purustatud müüt ja Hispaania – Saksamaa nauditav ajugümnastika
MÕTTED
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | Tarmo Tiisler sõitvast katusest, Õnne tänava Almast, Kinoteatrist ja kommenteerimisest: see võib jääda mu viimaseks jalkaturniiriks
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
/artikkel/maroko-kukutas-penaltitega-hispaanlased-ronaldo-asendusmees-saras-kaabutrikiga
6. dets
/artikkel/aasia-on-audis-brasiilia-tegi-korealased-pihuks-ja-pormuks-horvaatia-sai-jaapanlastest-penaltitega-jagu
5. dets
https://soccernet.ee/artikkel/levadiast-lahkunud-jurgenson-kui-serbiasse-satun-siis-tean-et-mind-voorustatakse-vaga-viisakalt-ilma-mingisuguste-eelarvamusteta
7. dets
/artikkel/kataris-omade-voitu-nautinud-kaido-hoovelson-kui-jaapan-voidab-siis-tanu-samurai-hingele
5. dets
https://soccernet.ee/artikkel/pikk-ette-ja-mm-ile-aivar-pohlak-katarist-kultuurist-lendamisest-enesearengust-runnakutest-mul-on-mojukaid-vaenlaseid
7. dets
https://soccernet.ee/artikkel/kristjan-jaak-kangur-kes-kull-aitaks-kuninga-vaarikalt-everesti-tipust-alla
6. dets
https://soccernet.ee/artikkel/paide-linnameeskond-taiendas-ridu-talendika-noormangijaga
7. dets
/artikkel/memo-staadionilt-pole-ronaldot-pole-probleemi-portugal-alustas-jahti-mm-tiitlile-sest-nuud-kardavad-neid-koik
6. dets
/artikkel/fernando-santos-tutvustas-valemit-kuidas-ta-pingile-jaetud-ronaldoga-endiselt-hasti-labi-saab
7. dets
/artikkel/wenger-kes-tuli-mm-ile-poliitikat-tegema-see-porus-austraallased-piinlik-jutt
6. dets