Immobile iluvärav tõi Laziole võidu, Fiorentina mängis Bragaga trummi (0)

Ciro Immobile efektne ülepuusalöök tõi Laziole 1:0 võidu CFR Cluji vastu. Foto: Scanpix / Massimo Insabato / EPA

Lazio alistas Konverentsiliiga 1/16 finaalis Ciro Immobile imelise löögi najal 1:0 CFR Cluji. Fiorentina hävitas Portugalis Braga.

Lazio jaoks algas kohtumine viletsalt, kui juba 15. minutil jäädi ühemehelisse vähemusse. Sinisärkide keskkaitsja Patric võttis karistusala lähistel viimase mehena maha Cluji vasakpoolkaitsja Ermal Krasniqi ning sai tehtud teo eest punase kaardi.

Kuid sellest polnud hullu - avapoolaja neljandal lisaminutil näitas meisterlikkust Lazio ründaja Immobile. Felipe Anderson tõstis karistuslöögi trahvikastis vabanenud ründajale, kes virutas seljatagant tulnud palli ülepuusalöögiga otse väravasse. Immobile imeline värav jäigi kohtumise ainsaks. 23. veebruaril Rumeenias peetavale kordusmatšile sõidavad itaallased üheväravalise eduga.

Fiorentina avas Braga vastu väravakraanid avapoolaja esimesel lisaminutil, mil Cristiano Biraghi vasakult äärelt teele saadetud tsenderduse realiseeris peaga Luka Jovic. Samal seisul mindi ka vaheajale.

Tõeline väravatepidu läks lahti teisel poolajal. Šõu läkitajaks oli Braga pallur Tormena, kes sai 55. minutil Jovici jalale astumise eest punase. Viis minutit hiljem lõi Jovic Riccardo Saponara söödust oma teise - 2:0.

79. minutil andis eduseisu suurendamisele oma panuse Arthur Cabral, kes võttis palli rinnaga jalale, tõstis selle otse õhust üle kahe kaitsja ning enne kui mänguvahend maad puudutas, terroriseeris ta väravavõrku. Väravavaht Matheus Magalhaes lihtsalt seisis ja vaatas, kuidas nahkkera tema seljataha lendas - 3:0.

Cabral lõi viimase naela portugallaste kirstu 90. minutil. Fiorentina ääreründaja Jonathan Ikone võttis Braga kaitsjalt Sikou Niakatelt palli ära, söötis selle Cabralile, kes lõpetas kindlalt. Neljanda värava järel hakkas kodupublik staadionilt lahkuma, mõni minut hiljem olid tribüünid sisuliselt tühjad. Järgmisel neljapäeval mängitav kordusmatš peetakse Itaalias.

Kaheksast avamängust lõppesid kuus seisuga 1:0. lisaks eelpool mainitutele said võidurõõmu nautida veel Genti alistanud Qarabag, Baselit võitnud Trabzonspor, Dnipro-1 vastu triumfeerinud AEK Larnaca, Anderlechtist üle olnud Ludogorets ja Tiraspoli Šeriffi alistanud Belgradi Partizan. Bodö/Glimt ja Poznani Lech mängisid 0:0 viiki.