Fiorentina 129. minuti värav viis Itaalia klubi ka kolmandasse eurofinaali (0)

Antonin Baraki 120+9. minuti värav viis Fiorentina finaali. Foto: Scanpix / Ennio Leanza / EPA

Fiorentina (Itaalia) lõi UEFA Konverentsiliiga poolfinaali kordusmängus võõrsil Baseli (Šveits) vastu otsustava värava 120+9. minutil. Teiseks finalistiks sai West Ham United (Inglismaa), kes oli parem AZ Alkmaarist (Holland).

Firenze meeste võit tähendab, et kõigi kolme eurosarja finaalis on tänavu esindatud Itaalia klubi: Meistrite liigas Milano Inter, Euroopa liigas AS Roma, Konverentsiliigas Fiorentina.

Fiorentina oli poolfinaali koduse avamängu Baselile 1:2 kaotanud, aga läks võõrsil kaks korda Nicolas Gonzaleze tabamustest juhtima. Esmalt suunas Gonzalez peaga võrku Cristiano Biraghi nurgalöögi ning hiljem põrkas talle vastastest sobilikult ette Dodo tsenderdus.

Vahepeal skooris ka Baseli ründaja Zeki Amdouni, kes mängis Igorist mööda ja sahistas viiekasti nurgast võrku. Amdouni jaoks oli see Konverentsiliigas juba hooaja seitsmes tabamus, mis tõstis ta väravaküttide edetabelis Arthur Cabraliga (Fiorentina) liidrikohta jagama.

Kohtumine läks lisaajale ja venis väga pikaks, kuna tribüünil külalisfännide sektoris aset leidnud terviserike põhjustas mänguseisaku. Tiksus juba 120+9. minut, kui vahetusest sekkunud tšehh Antonin Barak skooris ja saatis klubi oma kodumaal Prahas 7. juunil toimuvasse finaali. Barakini jõudis pall pärast Luka Jovici peasöötu ja vastaste kaitsja Andy Pelmardi peapuudet. Otsustava värava autor rebis tähistades särgi seljast.

Teises poolfinaalis lõpetas West Ham AZ-i 25-mängulise kaotuseta seeria eurosarjade kodumängudes. West Ham võitis võõrsil 1:0 tänu Pablo Fornalsi 90+4. minuti sooloväravale. Fornals purjetas palliga keskjoonest karistusala joone juurde ja lõi selle siis alla nurka. Kahe mängu kokkuvõttes võitis West Ham 3:1.

AZ Alkmaar - West Ham United  0:1 (0:0) - kahe mängu kokkuvõttes 1:3