Bodö trollis Ajaxit lõpuminutiteni, ent kukkus siis plärtsuga kanalisse (1)

Ajax seisis piinliku lüüasaamise lävel, aga võitles viigi välja. Foto: Scanpix / EPA / Maurice Van Steen

Tänavu tõusude-mõõnadega liikuv Amsterdami Ajax näitas Konverentsiliiga 1/16-finaalis enda mõlemat külge, jäädes kodus Bodö/Glimtiga hätta, aga pöörates lõpuminutitega 0:2 kaotusseisu 2:2 viigiks.

Suures plaanis kulges mäng ühtmoodi - võõrustajad valdasid palli ja külalised lõid väravaid. Norralased said lõpuks kirja neli pealelööki, kolm neist raamidesse, kuid 16. ja 64. minutil suutis Albert Grönbaek ka võrgu üles leida. Bodö kaheväravaline edu püsis 90. minutini, ent siis vääratati. Vahetusest sekkunud keskkaitsja Odin Björtuft pani karistusalas käe ümber Brian Brobbeyle, kes kukkus, peakohtunik Antonio Nobre hindas vea penaltivääriliseks ning näitas norralasele kollast kaarti.

Seejärel said aga närveldada mõlemad meeskonnad, sest portugallane kutsuti videoekraani juurde. Kas penalti tõesti tühistatakse? Ei, naastes otsis Nobre hoopis taskust punase kaardi, sest oli korduste põhjal jõudnud järeldusele, et Björtufti viga kvalifitseerus ilmselge väravavõimaluse ärahoidmiseks. Branco van den Boomen realiseeris 11 meetri karistuslöögi kindlalt ning seitsmendal üleminutil pani tagasitulekule punkti kaptenipaela kandnud Steven Berghuis, kes segaduse järel palli pehmelt üle väravavahi tõstis - 2:2!

Kahes mängus ei tähendanud kiire algedu kokkuvõttes eriti midagi. Eintracht oli kümnendaks minutiks Belgias eelmise hooaja üllataja, Euroopa liiga veerandfinalisti Royal Unioni vastu 2:0 ees, aga siis alustasid põhjamaalased päästeoperatsiooni. Norralane Mathias Rasmussen lõi ühe tagasi ning andis teisel poolajal söödu rootslasele Gustaf Nilssonile, kes viigistas. Union elas üle sellegi, et 2:2 seisult tuli viimased tosin minutit mängida vähemuses.

Molde korraldas kodus Varssavi Legiale šokk-alguses, sest tosina minuti sees löödud kolme värava toel juhiti 24. minutiks juba 3:0. Lõpuks võivad poolakad aga tulemusega isegi üsna rahul olla, sest teise poolaja keskel vastati ise kahe tabamusega ja 3:2 jätab kordusmänguks otsad lahti.

Ferencvaros jäi võõrsil VAR-iga fikseeritud suluseisu tõttu kiirest avatabamusest ilma ja kaotas lõpuks hilisest väravast Olympiacosele, kes kinkis seeläbi värskele peatreenerile Jose Luis Mendilibarile napi 1:0 võidu. Kõik sai enam-vähem selgeks aga Grazi Sturmi ja Bratislava Slovani duellis, sest kiirele avaväravale sama kiirelt vastanud Slovan lasi seejärel Sturmil oma teed minna, kaotas veidi enne lõppu punase kaardi tõttu kogenud poolkaitsja Vladimir Weissi ja lasi üleminutitel enda kirstu neljandagi naela lüüa.

Napi edu said kordusmängu eel kätte võõrsil 1:0 Real Betisi seljatanud Zagrebi Dinamo ja kodus sama skooriga Gentist üle olnud Maccabi Haifa. Servette ja Ludogorets tegid õhtu ainsa väravateta viigi.

Molde - Legia 3:2 (3:0)
12., 19. Fredrik Gulbrandsen, 24. Markus Andre Kaasa - 63. Josue, 71. Rafal Augustyniak

Saint-Gilloise'i Royal Union - Frankfurti Eintracht 2:2 (1:2)