Vana kamp on koos! Dortmundi ja PSG-ga ei seostu veel tähesära, aga finaalikoht on võtmiseks (0)

Alagrupifaasis jõudis Dortmund ja PSG omavahel juba madistada. Nüüd ootavad ees märksa kaalukamad mängud. Foto: Scanpix / Kirchner Media / IMAGO

Kui Meistrite liiga esimeses poolfinaalpaaris läksid vastamisi tõelised võistlussarja veteranid, siis teises vastasseisus asuvad puid ja maid jagama Dortmundi Borussia ja Pariisi Saint-Germain – meeskonnad, kel kahe peale ette näidata vaid üks Meistrite liiga trofee.

Tänavune poolfinaalide loos kujunes tõepoolest pealtnäha kummaliseks: esimeses paaris madistavatel Müncheni Bayernil ja Real Madridil on ju ette näidata vastavalt kuus ja neliteist ihaldatuima võistlussarja karikat. Seda magusam oleks võit aga just teise paari esindaja jaoks – tuua klubi auhinnakappi midagi erakordset ning jätta seejuures üks üliuhke ajalooga klubi tühjade pihkudega.

Teed poolfinaali alustasid mõlemad meeskonnad F-alagrupist ehk hooaja kuumimast surmagrupist. Lisaks Dortmundile ja PSG-le kuulusid seltskonda ka AC Milan ja Newcastle United ning veel viimase vooruni püsis seis nugade peal.

Grupi lõppjärjestus oli toona selline: Dortmund 11 punkti, PSG 8, Milan 8, Newcastle 5. Seejuures edestas PSG Milani vaid tänu omavahelistes mängudes löödud väravatele – ühe kohtumise võitis Prantsusmaa hiid 3:0, teise aga kaotas 1:2. Dortmund sai toonase viimase mängudevooru eel konkurentidest märksa kergemalt hingata, sest nende edasipääs oli juba varasemast kindel.

Omavahelised mängud rääkisid aga pariislaste kasuks: esimese võitsid nad 2:0, teine lõppes 1:1 viigiga. Ometi pidi PSG ikka ja jälle siin-seal punktikaotust tunnistama, samas kui Dortmundi esitused olid märksa stabiilsemad.

Kaheksandikfinaalis ootas Dortmundi ees PSV Eindhoven – avamängu 1:1 viigi järel tehti sotid ikkagi selgeks, võideti 2:0 ning sammuti veerandfinaali. Seal seisis vastas Atletico Madrid, kelle vastu korraldasid kollamustad korraliku vägitüki: avamängust saadud 1:2 kaotuse järel kõmmutati kodus neli väravat ja poolfinaalpääse oligi tõsiasi. Seejuures jäädi korduskohtumises pärast eduseisu haaramist koondskoori mõttes veel ühe korra ka kaotusseisu, kuid lõpuks tehti töö kindlalt ära.

PSG sai mõõtu võtta Hispaania satsidega – kaheksandikfinaalis oldi Real Sociedadi vastu algusest lõpuni võidus kinni (avamäng 2:0, kordusmäng 2:1), kuid veerandfinaalis ootas ees Barcelona. Ehkki katalaanid võitsid esimese mängu 3:2, pöördus teis teises kohtumises pea peale – arvulist ülekaalu nautinud PSG tuli seal välja 0:1 (kahe mängu kokkuvõttes 2:4) kaotusseisust, võitis 4:1 ja sammus kokkuvõttes kindla võiduga poolfinaali.

Dortmundi viimased Meistrite liiga aastad pole loodetud õnne toonud: viimati jõuti poolfinaaliga võrdväärsele kaugusele 11 aastat tagasi ehk hooajal 2012-13, kui madistati Müncheni Bayerniga finaalis. Toona Arjen Robbeni 89. minuti väravast saadud 1:2 kaotus jäi dortmundlastele tõenäoliselt pikaks ajaks hingele kriipima – edasistel hooaegadel on maksimaalseks tulemuseks jäänud veerandfinaal, ent peamiselt on pidama jäädud kaheksandikfinaali. Mõnel aastal on tulnud vastastega rinda pista ka Euroopa liigas.

PSG hooajad on olnud veel märksa ühetaolisemad – alates 2016-17 kuni eelmise võistlusaastani ehk seitsme järjestikuse Meistrite liiga hooaja vältel jäädi koguni viiel korral kaheksandikfinaali pidama. Staaride paraad suutis ihaldatud tulemusele lähedale jõuda vaid 2019-20 hooajal, kui mängiti klubi ajaloos esimest korda finaalis, ent kaotati Müncheni Bayernile. Aasta hiljem jõuti taas poolfinaali, ent siis tuli tunnistada Manchester City paremust.

"Tahame võita selle poolfinaali oma jalgpalliga," rõhutas PSG peatreener Luis Enrique mängueelsel pressikonverentsil. "Peame surve ja enda ambitsioonidega võimalikult hästi toime tulema. Meeskond on näljane ja me oleme mänguks valmis."

Dortmundi peatreener Edin Teržic tõi välja konkreetsema eesmärgi: "Meie kindel siht on saada kätte väike edumaa. Kokkuvõttes nõuab unistuse täitmine ehk finaalipääs 180 minutit väga tugevat pingutust, aga peame selleks valmis olema."

Dortmundi Borussia ja Pariisi Saint-Germaini kohtumine algab kolmapäeva õhtul kell 22.00. Soccernet.ee vahendab toimuvat tekstipõhise otseülekande vahendusel.