Sorga ja Jürgensi koduklubid alistasid meistri, Sinjavski tiim pääses esikuuikusse (0)

Erik Sorga. Foto: Jana Pipar

Nii Erik Sorga koduklubi Sumqayit kui ka Oliver Jürgensi tööandja Dunajska Streda DAC alistasid tänases kõrgliigamängus riigi meistri. Vlasi Sinjavski leivaisa Slovacko pääses tabeli tükeldamise ajaks napilt ülemisse kuuikusse.

Erik Sorga kuulus Aserbaidžaani kõrgliigas Sumqayiti põhikoosseisu ja vahetati välja 0:0 viigiseisul 65. minutil. Viis minutit hiljem lõi Roi Kehat värava, mis andis Sumqayitile 1:0 võidu juba varem meistritiitli kindlustanud Karabahhi üle. Sorga meeskond hoiab hetkel teist positsiooni, aga kohad teisest viiendani mahuvad tihkelt ühe punkti sisse.

Oliver Jürgens vaatas Slovakkia kõrgliigas varupingilt, kuidas DAC alistas varem meistritiitli kindlustanud Bratislava Slovani 5:3. Matej Trusa tegi kübaratriki. DAC hoiab kolm vooru enne hooaja lõppu neljandat kohta.

Vlasi Sinjavski tegi kaasa teise poolaja Slovacko 2:2 viigimängus Ceske Budejovice vastu. Mõlemad poolajad jäid 1:1 viiki. Slovacko teenis Tšehhi kõrgliiga põhihooajal kuuenda koha, edestades seitsmendat ühe punktiga. See oli väga tähtis punkt, sest nüüd lõigatakse tabel kolmeks ning ülemises osas eraldub just esikuuik, kes mängib viimases ringis vaid omavahel.

Märten Kuusk tegi täismängu, kui tema leivaisa GKS Katowice alistas Poola esiliigas Varssavi Polonia 2:1. Katowice veetis peaaegu terve kohtumise kaotusseisus, kuna vastased skoorisid juba seitsmendal minutil ning Kuuse koduklubi skooris kaks korda alles kohtumise üleajal. Katowice paikneb neljandal tabelireal.

Georgi Tunjov aitas Pescaral teenida Itaalia Serie C põhihooaja viimases voorus 3:1 võidu Fermana üle. Tunjov kuulus algkoosseisu ja vahetati välja 73. minutil 3:0 eduseisus. Pescara sai põhihooajal oma liigatsoonis kuuenda koha ning saab hakata mängima sõelmänge Serie B-sse pääsemise nimel, kus on vaja alistada järjest kuus vastast.