Wenger: kes tuli MM-ile poliitikat tegema, see põrus. Austraallased: piinlik jutt (8)

Arsene Wenger. Foto: Scanpix / SIPA / Adil Benayache

FIFA-s töötav Arsene Wenger avaldas arvamust, et mõni koondis jooksis käimasoleval MM-il lati alt läbi, kuna keskendus liigselt mänguvälistele asjaoludele. Inimõiguste eest kõnelemisega palju silma paistnud austraallased ristisid seesuguse jutu piinlikuks jamaks.

"MM-ile sõites teavad kõik, et avamängu ei tohi kaotada. Meeskonnad nagu Prantsusmaa, Inglismaa või Brasiilia, kel on varasemast kuhjaga kogemusi, mängisidki avamängus hästi. Samuti tegid seda meeskonnad, kes olid vaimselt valmis ning kelle mõte oli suunatud võistlusolukorrale, mitte poliitilistele seisukohavõttudele," rääkis Kataris viibiv FIFA tehnilise töörühma liige ja rahvusvahelise jalgpalli arengu eest vastutav Wenger ajakirjanikele. 

Prantslane ei öelnud, millist koondist ta silmas pidas, kuid oli üsna selge, et eeskätt oli tema jutt suunatud alagrupiturniiri järel ootamatult välja langenud Saksamaale. Saksa algkoosseisumehed panid enne avamängu Jaapaniga kõik käe suu ette, protestides sellega FIFA keelu vastu kanda "OneLove" käepaela.

Selline plaan oli seitsmel Euroopa koondisel, ent kavast loobuti viimasel hetkel, kui FIFA andis mõista, et mängijaid ootab niisugusel juhul kollane kaart. Põhjenduseks toodi asjaolu, et tegu pole ametlike FIFA käepaeltega. Küll aga tõmbas samasuguse paela käele staadionil mänge vaadanud Saksamaa välisminister Nancy Faeser.

Wengeri värsked kommentaarid tõid kaasa pahameele neilt, kes ei pea inimõiguste eest seismist poliitikaks. Lisaks juhiti tähelepanu sellele, et tema jutt on faktiliselt vale - üks aktiivsemaid protestijaid oli MM-i eel Austraalia, kes pääses alagrupist Tuneesiat ja Taanit edestades edasi ning osutas kaheksandikfinaalis südi vastupanu ka Argentinale.

"Häbiväärne jutt," kirjutas Twitteris endine Austraalia koondise poolkaitsja Craig Foster, kellest on praeguseks saanud inimõiguste aktivist. "Inimõigused pole poliitika, Arsene, ja väärtused ei tohiks olla müügiks," lisas ta.

8 kommentaari

keitsik   •  
(176.93.14.***)
Ei koti katarlasi mis toimub pisikeses Eestis, ei peaks ka meid vabsee kohtuma mis seal toimub . Mul täiesti suva kas on pederastia lubatud või ei ole. Iga riigi enda otsustada.
INCE   •  
(46.131.17.***)
Wengeri autiriteet lubab välja öelda seda , mida enamus jalgpalliinimesu arvab - kui sa ei suuda 100% keskenduda jalgpallile, sõidadki varem koju kui need, kes ei ärkle! Elagu inimõigused ja rahvaste sõorus! Loodan et seda kommentaari ei kustutata.
Boii   •  
(84.50.247.***)
Patu tegemise õigustamise eest seisavad ikka patused ise, kes muud. Inimene, kes teeb räiget pattu, vajab ühiskonna heakskiitu selleks, et ise ennast paremini tunda, sest oma patus, mida ta alateadvus tunnetab, ei suuda ta ilma ühiskonna kiituseta seda tunnetatud väärtegevust "maha pesta". Iseasi, kas see üldse võimalik ongi.. Patt jääb ikka patuks, isegi kui degeneerunud ühiskond seda heaks kiidab.
maisi lapsed   •  
(217.159.180.***)
Põlva esindaja on vanast peast segast panema hakanud!
MNa   •  
(91.129.104.***)
Võimas kommentaarium. Nagu loeks ekre foorumit.
humorist   •  
(213.180.19.***)
Probleem rohkem selles, et FIFA/UEFA tõneäoliselt kuskil Euroopas täiega teeks identiteedi poliitikat kui nende jaoks oleks majanduslikult kasulik.
INCE   •  
(91.129.110.***)
Ärklejad on Aafrikaski ärklejad, Eestist rääkimata :) Elagu inimõigused ja rahvaste sõprus! Loodan, et seda kommentaari ei kustutata !
Boii   •  
(84.50.247.***)
Liberastid on üks huvitav nähtus - nad mitte ainult ei suuda tunnistada, et eksisteerib veel teisi arvamusi peale nende arvamuse, vaid nad automaatselt sildistavad kõik teised arvamused lubamatuteks. Lambad, oma kõige ehedamas villas.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

https://www.zone.ee/
https://soccernet.ee/artikkel/loe-jarele-chelsea-sai-oma-suure-kala-konksu-otsa-teised-inglased-tuulutasid-rahakotti-sama-uljalt
1. veebr
https://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-kaks-varavat-loonud-ja-kolm-korda-raame-kolistanud-flora-voitis-taas-liivimaa-karika
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/tammeka-testib-itaalia-keskkaitsjat
30. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/onnestunud-debuut-mets-aitas-st-pauli-nullimangu-ja-hooaja-esimese-voorsilvoiduni
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/valmiera-peatreener-liivimaa-karikast-me-ei-vaja-jaanuaris-sellist-mangu
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/ametlik-paide-toi-kuressaarest-kogenud-poolkaitsja-ja-florast-noore-aarekaitsja
31. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/sujuvalt-peatreenerit-vahetanud-kalev-tootab-teadlikumalt-hoidudes-karikasurvest-ja-kodukandi-surmaloksust
31. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/diil-tehtud-flora-eest-sveitsis-manginud-keskkaitsja-laenati-kuressaarele
31. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/suri-legendaarne-sillamae-treener-vadim-dobiza
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/taitsa-nagu-hollywoodis-viienda-liiga-klubil-rebiti-unistus-viimastel-sekunditel-kaest
29. jaan
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp