Viikide õhtu: Ronaldolt rööviti võiduvärav, Belgia oli Tšehhiga raskustes (Malta ja Luksemburg üllatasid!) (0)

Cristiano Ronaldol oli põhjust kohtunike peale tige olla. Foto: Scanpix / Andrej Cukic / EPA

Kui varasemates matšides said koondised suuri võite, siis õhtuses mänguplokis jagati peaaegu ainult viigipunkte. Nii Serbia - Portugal, Tšehhi - Belgia kui ka Slovakkia - Malta mängus ei suudetud võitjat selgitada. Ainsana said tähistada luksemburglased, kes võõrsilväljakul Iirimaa alistasid.

Õhtu kõige nii-öelda aktiivseim ehk enim pealelööke näinud matš võttis aset Belgradis, kus külalistiimiks oli Euroopa valitsev meister nii EM-i kui ka Rahvuste liiga arvestuses - Portugal. Edela-Euroopast saabunud mehed alustasid oodatult ka kohtumist paremini, kui esimese 36 minutiga suutis Liverpooli Diogo Jota kaks vastuseta väravat lüüa.

Kindel eduseis sai teisel poolajal aga korraliku põntsu, kui võõrustajad vajasid vaid 35 sekundit, et oma esimene lüüa: vahetusmees Nemanja Radonjic tegi esimesed puuted, tsenderdas palli värava ette ning sealt suutis kuidagi Aleksandr Mitrovic jala mänguvahendi vastu panna - 1:2. Siinkohal tasub mainida, et Fulhami mängumehest sai ka koondise parim väravakütt. Tänase tabamusega möödus ta 1950ndate staar Stjepan Bobekist.

Veerand tundi hiljem pääses kontrarünnakusse jällegi Serbia ning Frankfurdi Eintrachtis palliv Filip Kostic tõi viigi tabloole. Sellega ei tahtnud aga võõrustajad lõpetada ja pikalt otsiti ka oma kolmandat. Portugal oli samas suhteliselt summutatud, kuna näiteks nende staarründajast kapteni Cristiano Ronaldo õhtu läks totaalselt nässu. Eriti hästi jääb tal meelde lõpusekunditel juhtunu...

Mängu oli jäänud veel viisteist sekundit. Portugali äärekaitsja Nuno Mendes tsenderdas palli pea keskväljakult trahvikasti. Esimesena jõudis pallini Ronaldo ning mees lükkas osavalt mänguvahendi Marko Dmitrovicist mööda. Pall veeres ja veeres ja ... viimasel hetkel niitis väravajoonele Stefan Mitrovic ning lennutas selle minema. Jätkuolukorras lõi ka Bernardo Silva peale, kuid ka tema tabas Mitrovici. Kas väravat siis ei sündinudki?

Jah, väravat ei määratud, kuid reaalsuses oleks Ronaldo pidanud oma tabamuse kätte saama. Serblasest kaitsja jõudis pallini sekund liiga hilja ning pall oli juba väravajoone ületanud. Omamoodi on muidugi Ronaldo reaktsioon: esiteks ta tähistas, siis läks karjus pisut äärekohtunikule näkku, sai kollase ning lõpuvile kõlades viskas kaptenipaela maha ja tormas platsilt minema.

Lisaks Portugalile komistas ka MM-i üks suurimaid medalifavoriite Belgia. Staaridest pungil võistkond jäi võõrsil eestlaseid klohminud Tšehhi vastu kaotusseisu, kuid kümme minutit hiljem suutis nende oma esinumber Romelo Lukaku seisu viigistada. Samas ei saa öelda, et Belgia oleks kaks punkti kaotanud, kuna võõrustajad tegid väga korraliku mängu. E-alagrupis läksis seega tšehhid tänu heale väravatevahele juhtima ning Valgevene ees jäi teiseks Belgia.

Õhtu oli võimas ka väikeriikide jaoks. Pindala poolest Hiiumaast kolm korda väiksem Malta läks võõrsil 2:0 Slovakkia vastu juhtima ning Saaremaaga enam-vähem sama suur Luksemburg võitis (samuti võõrsil) 1:0 Iirimaad. Kuigi Vahemere saareriik pidi lõppkokkuvõttes siiski punktiga leppima, siis reaalsuses on tegemist siiski vägeva saavutusega, kuna FIFA tabelis 176. kohal paiknev Malta peaks samas tabelis 34. positsioonil paiknevale Slovakkiale lihtne saak olema.