Taani ilmutas end protestisärkides, mida FIFA neil platsil kanda ei võimalda (3)

Taani koondise väravavaht Kasper Schmeichel kandis enne mängu Tuneesiaga antud pressikonverentsil musta vormi, mida FIFA platsil kanda ei võimalda. Foto: Scanpix / EPA / Abir Sultan

Taani jalgpallikoondise pressikonverentsil kandsid kapten Simon Kjaer ja väravavaht Kasper Schmeichel musta värvi meeskonna kolmandat mänguvormi, mida FIFA reeglid neil väljakul kanda ei luba.

Taani koondise esimene vorm on punane ja teine valge. Nii on see olnud pikki aastaid ja on ka tänavusel finaalturniiril. MM-i korraldaja Katari halba inimõiguste olukorda põhjenduseks tuues, valmistas Taani vormide tarnija Hummel meeskonnale ka kolmanda särgi, mis on leina märgiks üleni must. Lisaks on sümboolika taandatud kõigil kolmel vormil minimaalseks.

Musta vormi valmistades teadis Hummel ja ka selle heaks kiitnud Taani jalgpalliliit, et MM-i mänguväljakul nad seda kanda ei saa, sest kõik kohtumised viiakse läbi nii, et meeskond kannab kas oma esimest või teist vormi. Kolmandat ei näe reglement isegi ette. Nii on juba praegu teada, et Tuneesia ja Austraalia vastu mängib Taani punases ja Prantsusmaa vastu valgetes särkides.

Enne teisipäevast matši Tuneesiaga antud pressikonverentsil kandsid Kjaer ja Schmeichel aga just seda musta vormi. Ükski taanlastele esitatud küsimus nende rõivavalikut ei puudutanud. Küll aga selgitas peatreener Kasper Hjulmand olukorda One Love kaptenipaela osas, mida mitmed Euroopa koondised soovivad kasutada, aga FIFA mitte lubada.

Pühapäeval hakkas ringi liikuma kuuldus, et One Love kaptenipaela kandja saab kohtunikult kohe pärast avavilet kollase kaardi. Hjulmand kinnitas, et kui see nii on, siis tema kapten Kjaer One Love kaptenipaela ei kanna. „Tulemust mõjutav sportlik sanktsioon, mida kollane kaart endast ju kujutab, pole vastuvõetav. Otsuse langetab jalgpalliliit ja see selgub tänase päeva jooksul,“ sõnas Hjulmand.

Tund pärast Taani pressikonverentsi lõppu teatasid Inglismaa, Walesi, Belgia, Taani, Saksamaa, Hollandi ja Šveitsi jalgpalliliidud, et nende kaptenid ei kanna One Love kaptenipaelu, sest FIFA lubas karistada mängijaid sportlike sanktsioonidega.

"Olime valmis tasuma trahve, mis normaalolukorras varustusega seotud eksimuste puhul kehtivad. Aga me ei saa panna mängijaid olukorda, kus neid karistatakse kollase kaardiga või sunnitakse väljakult lahkuma," teatasid jalgpalliliidud.

"Oleme FIFA otsuses väga pettunud ja leiame, et see on pretsedenditu. Kirjutasime FIFA-le septembris ja andsime teada oma soovist One Love kaptenipaela kasutada, aga ei saanud vastust. Meie mängijad ja treenerid on pettunud - nad on kaasatuse tugevad toetajad ja näitavad oma toetust nüüd muul moel," seisis seitsme jalgpalliliidu ühisavalduses.

Mullusel EM-finaalturniiril poolfinaali jõudnud Taani koondist peetakse MM-il üheks tõenäolisemaks üllatajaks ja peatreener Hjulmand sedasi arvajatele vastu ei vaidle. „Meie unistus meeskonnana on midagi võita. Minu meelest tulebki suurelt unistades turniirile vastu minna ning vaadata siis juba ühe mängu kaupa ülesandeid vaadata. Me ei ole favoriidid ja suurematest riikidest jääme veel natuke maha, aga see ei tähenda, et me ei suudaks neid võita, kui mängime oma parimat jalgpalli.

Oleme õnnelikud, et saame MM-il Taani jalgpalli esindada ega jõua homset kohtumist ära oodata. Tahan tänada tervet Taani jalgpallisüsteemi toetuse eest, mida meeskond on aastaid nautida saanud. Tean, et enamik meie fänne on kodus, aga kes siia sõitsid, siis suur aitäh selle eest. Hindame kõrgelt pilte, mida kodumaalt saame ja näeme,“ rääkis Hjulmand.

D-alagrupi kohtumine Taani – Tuneesia algab kolmapäeval 15.00. 

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Praegu kirjutatakse inimõigustest, särgivärvidest, aga peale veerandfinaali räägitakse ainult sellest, et miks Inglismaa välja kukkus.
raudidas   •  
(194.126.120.***)
Word at purgeenius.. etv juba peab inglsimaad maailmameistriks.
Ei tea kaugele sõuaks eestis spordiajakirjaniku karjääriga kui inglismaa v mõne PL tiimi fänn poleks
stranglers   •  
(176.46.30.***)
mõni koondis võiks siiski julgeda astuda vastu FIFA terrorile

Sisene
Pikk ette (ja MM-ile) | Aivar Pohlak Katarist, kultuurist, lendamisest, enesearengust, rünnakutest: mul on mõjukaid vaenlaseid
PUNAROHELISED VEERANDFINAALI
Memo staadionilt | Pole Ronaldot, pole probleemi! Portugal alustas jahti MM-tiitlile, sest nüüd kardavad neid kõik!
BRASIILIA HULLAS
Memo | Samba alaku ja horvaadid värisegu! Brasiilia astus tantsusammul üle Lõuna-Korea
JAAPAN LANGES
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
JUTUD BARUTOGA
Kataris omade võitu nautinud Kaido Höövelson: kui Jaapan võidab, siis tänu samurai-hingele!
INGLASED KAHEKSA HULGAS
Memo | Kolm Lõvi murdsid senegallased maha, kuningaks tõusis Bellingham
LES BLEUS
MÕTTED
JÄRVELA KATARIS
PÕNEVAT
MM 2022 | Aitab tühjast lobast! Millisest liigast tulevad kõige kõvemad jalgpallurid?
TAKTIKANURK
MM-i taktikanurk | Pallivaldamise purustatud müüt ja Hispaania – Saksamaa nauditav ajugümnastika
MÕTTED
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | Tarmo Tiisler sõitvast katusest, Õnne tänava Almast, Kinoteatrist ja kommenteerimisest: see võib jääda mu viimaseks jalkaturniiriks
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
/artikkel/maroko-kukutas-penaltitega-hispaanlased-ronaldo-asendusmees-saras-kaabutrikiga
6. dets
/artikkel/aasia-on-audis-brasiilia-tegi-korealased-pihuks-ja-pormuks-horvaatia-sai-jaapanlastest-penaltitega-jagu
5. dets
https://soccernet.ee/artikkel/pikk-ette-ja-mm-ile-aivar-pohlak-katarist-kultuurist-lendamisest-enesearengust-runnakutest-mul-on-mojukaid-vaenlaseid
7. dets
https://soccernet.ee/artikkel/levadiast-lahkunud-jurgenson-kui-serbiasse-satun-siis-tean-et-mind-voorustatakse-vaga-viisakalt-ilma-mingisuguste-eelarvamusteta
7. dets
/artikkel/kataris-omade-voitu-nautinud-kaido-hoovelson-kui-jaapan-voidab-siis-tanu-samurai-hingele
5. dets
https://soccernet.ee/artikkel/kristjan-jaak-kangur-kes-kull-aitaks-kuninga-vaarikalt-everesti-tipust-alla
6. dets
https://soccernet.ee/artikkel/paide-linnameeskond-taiendas-ridu-talendika-noormangijaga
7. dets
/artikkel/memo-staadionilt-pole-ronaldot-pole-probleemi-portugal-alustas-jahti-mm-tiitlile-sest-nuud-kardavad-neid-koik
6. dets
/artikkel/fernando-santos-tutvustas-valemit-kuidas-ta-pingile-jaetud-ronaldoga-endiselt-hasti-labi-saab
7. dets
/artikkel/wenger-kes-tuli-mm-ile-poliitikat-tegema-see-porus-austraallased-piinlik-jutt
6. dets