Suursoosik Brasiilia, Ronaldoga alati ohtlik Portugal ja Kesk-Euroopa mustad hobused. Kuidas avavoor lõppeb? (0)

Brasiilia loodab 20-aastase pausi järel karika koju viia. Foto: Scanpix /  Sudipta / DasPacific / ZUMA Press Wire

Katari MM-i viiendal mängupäeval saab läbi esimene voor, kui lahingusse astuvad G- ja H-alagrupi meeskonnad. Oma esimese etteaste teeb turniiri suursoosik Brasiilia, alati ohtlik Portugal ning mustad hobused Šveits ja Serbia.

  • 24.11. kell 12.00 G-alagrupp Šveits - Kamerun
  • 24.11. kell 15.00 H-alagrupp Uruguay - Lõuna-Korea
  • 24.11. kell 18.00 H-alagrupp Portugal - Ghana
  • 24.11. kell 21.00 G-alagrupp Brasiilia - Serbia
  • Osale MM-i ennustusmängus!

Eesti koondise peatreeneri Thomas Häberli koduriik Šveits on viimastel aastatel stabiilselt MM-il osalenud ja viimasest neljast koguni kolmel alagrupist edasi pääsenud. Šveitslastel on ka tänavu põhjust olla optimistlikud, sest valikgrupp võideti valitseva Euroopa meistri Itaalia ees, kes lõpuks jäi suurturniirilt sootuks kõrvale. Šveits koosneb peamiselt Bundesliga mängijatest, aga kohal on ka näiteks Granit Xhaka, Manuel Akanji (Manchester City) ja Xherdan Shaqiri (Chicago Fire).

Kamerun on MM-i eel sattunud erinevatesse skandaalidesse, mille keskmes on olnud nii alaliidu president Samuel Eto'o kui ka koondise peatreener Rigobert Song. Küsimärk on meeskonna sisekliima kohal, aga tasub märkida, et Kameruni rünnakul tegutsevad viimasel Aafrika Rahvaste Karikaturniiril kaheksa väravat löönud Vincent Aboubakar ja Müncheni Bayernis Robert Lewandowski saabastesse astunud Eric Maxim Choupo-Moting.

Coolbeti koefitsiendid:

Šveitsi võit - 1,81
Viik - 3,47
Kameruni võit - 5,35

Uruguay sai paljude lemmikuks 2010. aastal, kui Lõuna-Aafrika Vabariigi MM-il jõuti poolfinaali ja teel nelja parema hulka alistati teiste hulgas ka Lõuna-Korea. Diego Forlani enam koondises ei ole, aga näiteks Luis Suarez ja Edinson Cavani on jätkuvalt kohal. Samal ajal on uus põlvkond peale kasvanud ja tänavune MM võib olla Darwin Nunezi suur läbimurre. Läbi on saanud ka Oscar Tabarezi pikk ametiaeg koondise peatreenerina ja Kataris juhendab meeskonda Diego Alonso.

Lõuna-Korea edukaim MM pärineb 2002. aastast, kui kodusel turniiril jõuti poolfinaali, aga medalist jäädi ilma, sest kolmanda koha mängus kaotati Türgile. Tänavuse MM-i eel on küsimärk Lõuna-Korea staarmängija Heung-Min Soni kohal, kes sai vahetult enne turniiri näovigastuse ja käis operatsioonil, aga kõik märgid näitavad, et ta saab siiski maskiga mängida. Seda kinnitas mängueelsel pressikonverentsil ka koondise peatreener Paulo Bento.

Coolbeti koefitsiendid:

Uruguay võit - 1,75
Viik - 3,67
Lõuna-Korea võit - 5,65

Cristiano Ronaldo. Foto: Scanpix / Lee Jin-Man / AP Photo

Portugaliga seostub Cristiano Ronaldo. Viimased 20 aastat peaaegu alati. See on igati loogiline, sest Ronaldo on viiekordne maailma parim jalgpallur ja suure tõenäosusega on tänavune MM tema karjääri viimane. EM-tiitel on käes, aga MM-tiitel mitte. 37-aastane Ronaldo soovib teha vigade paranduse, aga kas Portugalis on selleks sobilik komplekt koos? Alagrupp on ühtlane, meeskond tundub konkurentsivõimeline, aga kas sellest piisab?

Ghana pääses MM-ile üle kivide ja kändude, aga kui nad on juba finaalturniiril kohal, siis tuleb nendega arvestada. Tõsi, neil ei ole enam Asamoah Gyanit, aga Thomas Partey ja Mohammed Kuduse nimed ütlevad keskmisele jalgpallisõbrale nii mõndagi. Löögirusikas on olemas, aga kas sellest piisab, on omaette küsimus. Portugal tundub liiga suur amps, aga edasipääs ei tundu sugugi võimatu.

Coolbeti koefitsiendid:

Portugali võit - 1,43
Viik - 4,90
Ghana võit - 8,55

Viiekordne maailmameister ja turniiri suursoosik Brasiilia alustab Serbia vastu. Viimasest MM-tiitlist on möödunud 20 aastast, praegune peatreener Tite on ametis olnud kuus aastat ja lahkub pärast tänavust suurturniiri. Tema käe all on võidetud 59, viigistatud 14 ja kaotatud vaid viis mängu. Tundub ideaalne kooslus, aga kas piisav, et karikas pika pausi järel koju viia? Brasiilia ootused on suured, alustuseks on vaja Serbia vastu pakkudelt minema saada.

Serbia ründeliini kohal on küsimärgid. Dušan Vlahovic oli enne suurturniiri vigastusega kimpus, aga osales viimases kontrollmängus Bahreini vastu, kus tegi ka skoori. Teine staarründaja Aleksandar Mitrovic on samuti vigastusega eemal olnud, aga kuulub ilmselt valikusse ja saab vajadusel mängida. Brasiilia on sellest hoolimata mängu soosik. "Meie ei karda kedagi. Oluline pole see, kuidas Brasiilia mängib, vaid see, kuidas Serbia mängib," sõnas serblaste peatreener Dragan Stojkovic.

Coolbeti koefitsiendid:

Brasiilia võit - 1,47
Viik - 5,05
Serbia võit - 7,05

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
RÄÄGIME TAKTIKAST!
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
ŠVEITSLASEGA ŠVEITSIST
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
ENNUSTAMINE
Kris Ilves | Sõpradega suurturniiri ennustamine on lõbus, aga see ei lase mänge täiel rinnal nautida
MÕTTED
Philipp Lahm | Euroopa annab võimuvõitluses Infantinoga vastuse väljaku peal
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
/artikkel/esimese-vooru-lopp-richarlison-varastas-brasiillaste-sou-portugal-ja-ghana-madistasid-taie-raha-eest
24. nov
/artikkel/eurooplased-porusid-holland-ja-inglismaa-mangisid-viiki-wales-jai-lopuminutite-varavatest-iraanile-alla
25. nov
/artikkel/prantslased-said-kaheksandikfinaali-messi-toi-argentiinlastele-uliolulise-voidu-ning-poola-ja-austraalia-avasid-voiduarve
26. nov
/artikkel/asja-tootuks-jaanud-portugallase-proovipaev-doha-sadama-konteinerpargis
24. nov
https://soccernet.ee/artikkel/ott-jarvela-aga-akki-ongi-saksamaaga-pikemaks-ajaks-schluss
24. nov
https://soccernet.ee/artikkel/ametlik-paide-esimeseks-talviseks-taienduseks-on-juhkam
25. nov
https://soccernet.ee/artikkel/kui-viimsi-jalgpallihalli-ehitamisel-oleks-hukkunud-sadu-toolisi-siis-kas-me-saaksime-sellest-mooda-vaadata
24. nov
/artikkel/sveitsi-avalook-haberli-seltsis-kes-on-mbappe-em-light-em-kuidas-embolo-toni-kroosi-koolitas-ja-miks-klopp-oigust-raakis
24. nov
https://soccernet.ee/artikkel/ott-jarvela-voluv-milla-nostalgia-sahvib-aga-ons-aafrikal-see-oige-hing-endiselt-sees
25. nov
https://soccernet.ee/artikkel/uusi-nagusid-kaasav-eesti-koondis-mangib-portugalis-islandi-ja-soomega
25. nov