Pikk ette (ja MM-ile) | Aivar Pohlak Katarist, kultuurist, lendamisest, enesearengust, rünnakutest: mul on mõjukaid vaenlaseid (22)

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak lendab neljapäeval Katari MM-ile. Justnimelt lendab. Esmakordselt pärast 20-aastast pausi. "Pikk ette (ja MM-ile)" värskes osas räägib Pohlak Soccernet.ee-le sellest, aga ka kultuurist ja poliitikast, Kinoteatrist, enesearengust, jalgpalli tabavatest rünnakutest ning oma sümpaatiatest.

Kas Katar oleks pidanud saama MM-i korraldusõiguse? Mida loodab Pohlak finaalturniiril näha? Kui hinge läks Kinoteatri öeldu? Miks erineb teatud osa inimeste nägemus Pohlakust ja jalgpalliliidust diametraalselt nende enda omast? Kui palju on Pohlak enda arvates 20 aastaga muutunud?

Millal Eesti MM-finaalturniirile jõuab? Pohlak vastab neile ja veel paljudele teistele küsimustele. Kuula ja vaata lähemalt "Pikk ette (ja MM-ile)" uuest episoodist! Saade on salvestatud esmaspäeval, 5. detsembril.

SEOTUD LOOD
22 kommentaari

muurek   •  
(88.196.166.***)
olen kümneid-kümneid eesti koondise mänge, nii kodu- kui välismaal vaatamas käinud, aga enne, kui pohlak jalkaliidu eesotsast kadunud ei ole, ma enam ühelegi eesti koondise ega premium liiga mängule oma jalga ei tõsta. põhimõtteliselt

sellist süüdimatut bullshitti, nagu selles jalkasaates, on raske kommenteerida, aga katari ja infantino kiitmine oleks nagu mõne korrumpeerunud fifa ametniku suust, lääne väärtuste materdamine nagu varro või mõne ekre tölli jutt ja ... enda isiku heroiseerimine ja ainuvõimaliku jalgpallijuhina nägemine, on juba väga selgelt psühhiaatriline probleem. oma filosoofialty oleme maailma top10 tiim, aga tulemused on igal tasandil sitemad, kui 30 aastat tagasi. aitäh tõesti aivar.
käbi   •  
(91.129.104.***)
Mis pask see on. Häbi, lihtsalt häbi, kuidas sellise asja eetrisse suudate lasta ja siis magada. Mis veel hullem, kogunsee kraam mis olete ennem teinud anti katar jms blablabla, selle väärtus on peale seda jura yks suur NULL.
keitsik   •  
(176.93.14.***)
Saatejuht kardab Pohlakut, seda oli selgelt näha
trk   •  
(88.196.187.***)
Kuna seda palli taotakse pikalt ainult ühte väravasse, siis ütlen, et minu arvates oli hea intervjuu. Pohlaku jutt oli arusaadav ja loogiline. Jagan paljusid tema seisukohti, kusjuures omastarust ei ole mingi monstrum.
Hyrax   •  
(90.191.209.***)
faktide esitamine läbi huumori prisma = mõnitamine
Aivar 2022
dnb   •  
(146.255.183.***)
Kui enda tegevus on korruptiivne, siis on raske seda ka teistele ette heita. Paljude arusaamade poolest ongi ta Katarile lähemal kui läänemaailmale. Märgiline ka see, et lennureis nüüd sinna ette võetakse.
raudidas   •  
(90.191.16.***)
muurek ajas vist ekre tõllid kajakesega sassi 😂
mulle meenutab see küll pigem kajakest🔎, kes kõike ausalt ja õigesti kogaeg teeb
V V   •  
(91.129.99.***)
@muurek +1
Jormma   •  
(90.190.67.***)
Ma nii muuseas faktikontrolliks küsin. Indiaanlased ehitavad hetkel jalka staadione ?
tpx   •  
(90.190.***)
@muurek +1 va. osa mis bännib kohalikku liigat. Õues aega veeta kord nädalas paar tundi, see tuleb kasuks.

Koondise osas sama lahenduskäik - ei tõsta ühelegi koondise mängule jalgagi, kui see jant EJLi juhtimises teisi tuure ei võta
ZinedineZidane   •  
(90.190.191.***)
Pohlak on võimas, ega igaspool selline demokraatlik lähenemine edu ei toogi, tihti on hea selline kõva liider kellel süsteemid on paigas, kardetakse mõnusalt ja asjad liiguvad, mõnikord jah ehk suunavad ühtteist, kus omale kasulik aga nii käituks enamus, kellel kuskile võimule ligipääs. Need vingujad pigem on kõik jutu tasandil või kadedad, keegi Paidest vist ka rääkis kuidas tema kõik teeks jne..., küsiti kuidas, siis ega ma ei saa avaldada saladust, lihtsalt jutt, eks me areneme kõik ikka vastavalt kuidas oleme ära teeninud, ükski andekas kuskile vedelema ei jää, läheb ikka oma teed ja üleöö ka ei saa imesi teha. Kui vaadata Jalkaliidu kodulehte, siis see on ikka teistest spordialadest mäekõrguselt ees, tohutult projekte millega tegeletakse. Ronaldo on hea võrdlus, kõik nüüd ainult vinguvad ja kirjutavad midagi, aga palju on sellest kõigest tõde, mingi väike protsent, Pohlaku kallal viimaselajal meedia ka võtab sõna ju näevad, et teema hästi müüb ja saavad klikke :)
Hidalgo   •  
(88.196.63.***)
FIFA põhimõtted on ju (või vähemaltnäiliselt) siiski üles ehitatud universaalsetele põhimõtetele, mis kehtivad üle maailma ning mille realisserimise poole enamik ühiskondi ka pürgib. Üheks selliseks põhimõtteks on inimõigused.

Kui me ütleme, et inimõiguste räige eiramine Kataris on nende eripära mida me peame respekteerima, siis on see otsene vastuolu FIFA enda alustaladega.

Kas ülejärgmise MMi anname Põhja-Koreale või äkki hoopis Afganistanile? Respekteerime nende ühiskondade tugevaid traditsiione ja tavasid ning kõik ongi korras? Jalgpall on seotud poliitikaga universaalsete väärtuste läbi, tahame me seda või mitte.
aln   •  
(82.131.33.***)
Mul varem pole Kaspari osas pretensioone olnud, aga see konkreetne intevjuu tundub ikka päris nõrk ajakirjandus. Lihtsalt platvormi pakkumine härjasitale. Mitte mingeid jätkuküsimusi kui Pohlak ajab suust lihtsalt paska välja. Kas pärisameeriklased ehitasid neid staadione, kas inimõigused on päriselt ka suhtelised? Kogu see jutt on kõik, mida me oleme juba kuulnud Infantinolt ja Fifalt ja see lihtsalt ei päde ja ma tõesti oma naiivsuses ootasin, et ajakirjanik oleks selleks härjasitaks paremini valmis olnud ja osanud ja tahtnud paska kutsuda pasaks. Pole vb. ajakirjaniku roll intervjueeritavaga vaidlusesse laskuda, aga kõik need demagoogilised võtted ja pealiskaudsed argumendid väärinuks, et ajakirjanik oleks küsinud jätkuküsimusi ja sundinud intervjueeritavat oma enda väljendatud vastuolusi ja valeväiteid kommenteerima. Praegusel kujul lihtsalt jääb mulje nagu soccernet oleks EJL ja/või Pohlaku hääletoru ja see ei ole õige.
IUdutuli   •  
(90.190.241.***)
28.03.2017: "Seoses eeltooduga omandas EJL Soccernet.ee portaali haldavas OÜ-s Vutivõrk enamusosaluse ja Soccernet.ee-st sai Eesti Jalgpalli Liidu meediapartner."

Kõik öeldud ju. Pärast seda ei tohiks miski üllatusena tulla.
ilikemuru   •  
(120.21.159.***)
Aivar - tee teene Eesti rahvale ja astu tagasi!
Sa ei ole enam edasiviivaks jõuks!
Tänud kõigi tehtu eest!
Eesti jalgpall vajab uut juhti ja küllap saad sa sellest ise ka aru!

Oled ju ise korduvalt ütelnud, et jalgpalli mängitakse fännidele/rahvale! Rahvas tahab aga uut juhti!

Aivar - astu tagasi!
Mõnuagent 007   •  
(154.127.0.***)
(naerab)
Hyrax   •  
(80.235.105.***)
Kogu sellel asjal on juba selline Savisaare vibe. Kasper peab natuke kaalus juurde võtma, siis annaks Kutseri mõõdu välja. Ajalugu kordub
jaapstam   •  
(213.180.19.***)
Kes veel ei tea siis selle intervjuu puhul mõtles Aivar ka ise küsimused välja ja teadis väga hästi mida millal ja miks ta vastab.
Arsenal ja Kalev   •  
(46.131.32.***)
Kui Infra, noortejuhid ja rahaline võimekus trennis, võistlustel, laagrites käia on olemas, siis igas noorte vanuses toimub reha. Jalgpalluriks saada ei ole Eestis popp. Mitte keegi mittejalgpallur pole öelnud 3a jooksul 10a poisile “väga äge, pinguta ja jõuad kaugele” kui ta ütleb, et tahab saada jalgpalluriks. Infra ja raha on alati probleem ja jääb alles, kuid 30a jooksul olla sellises seisus on täielik fail ja selgelt EJL vastutus. Vajalikud arengud on jäetud tegemata ning juba see intervjuu fokusseerib AP PR suunale, nagu kõik viimased 5 aastat. Miks ei tegele EJL rahvaga? Nagu ütles Kannik, et klubid on kõik otseselt sõltuvuses EJL juhist, et saab nipsuga elu raskeks teha. Ja seda ütles ka AP ühes podcastis - mind on iga päev vaja. EJL ei ole hästi juhitud organisatsioon. Rutiinid toimivad tänu AP igapäevasele tööle personaalselt?! PR on suunatud AP/Flora/EJL kaitsele. See on ju ebapädev juhtimine ja selge miks arenguks ei saagi ruumi olla.

Alustagu Vaheri, Vetkali, Sheini PRi; NõmmeU/Kalevi jms noortetöö PRi toetamine ei tundu väga raske ülesanne. Lihtsad asjad tegemata ja fookus selgelt mujal.
Juan Pablo Ramirez   •  
(90.191.43.***)
Palun pange see loom lühema keti otsa
Ise ette ja pikk järele   •  
(88.196.176.***)
Rahulikult härra räägib sellist utoopiat, et pidin ennast näpistama ja maha istuma. Nagu mingi süvautoopilist teatritükki vaataks. Natuke pettunud olen ka, et anti nii lihtsalt eetriaega talle ilma mingite vastulausete või suunavate küsimusteta.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

https://www.zone.ee/
https://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-kaks-varavat-loonud-ja-kolm-korda-raame-kolistanud-flora-voitis-taas-liivimaa-karika
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/trans-testis-paidest-kurioossel-moel-lahkuma-pidanud-rundajat-aga-tunneb-enim-puudust-kogenud-eesti-mangijatest
28. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/live-aken-vajub-kinni-isco-diil-laks-lohki-man-united-ja-chelsea-meisterdavad-viimase-hetke-tombeid
31. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/tammeka-testib-itaalia-keskkaitsjat
30. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/onnestunud-debuut-mets-aitas-st-pauli-nullimangu-ja-hooaja-esimese-voorsilvoiduni
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/valmiera-peatreener-liivimaa-karikast-me-ei-vaja-jaanuaris-sellist-mangu
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/lati-klubi-voitis-paidet-veel-suuremalt-kui-kaljut
28. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/voolaid-rfs-i-pohikoosseis-mangis-meid-tana-selgelt-ule
28. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/suri-legendaarne-sillamae-treener-vadim-dobiza
29. jaan
https://soccernet.ee/artikkel/taitsa-nagu-hollywoodis-viienda-liiga-klubil-rebiti-unistus-viimastel-sekunditel-kaest
29. jaan
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp