Memo | Wales tegi võidukale Iraanile musta reede puhul sooduspakkumise (0)

Vägeva mängu teinud Iraan sai teenitud tasu. Foto: Scanpix / Friedemann Vogel / EPA

Maailmameistrivõistluste 2. mänguvooru avasid Wales ja Iraan, kelle omavaheline matš oli tüürimas "traditsioonilise" 0:0 viigi sadamasse, ent Wayne Hennessey punane kaart kinkis Iraanile hoopis 2:0 võidu.

Esimese (ja Walesi viimase) väga ohtliku löögi virutas 12. minutil Walesi ründaja Kieffer Moore, kellele jõudis paremalt äärelt tsenderdus karistusalasse, kuid Moore'i löögile jäi ette Iraani puurivaht Seyed Hosseini. Neli minutit hiljem suutis Iraan kena söödumängu tulemusel Walesi väravavõrku sahistada, kuid VAR-i abil fikseeriti suluseis.

Teine poolaeg kulges juba suuresti Iraani taktikepi all ning Wales oli selgelt raskustes. 51. minutil pääses Sardar Azmoun hea läbisöödu järel jooksu, jõudis Walesi karistusalasse ning tabas palliga posti. Jätkuolukorras keerutas Ali Gholizadeh palli karistusala tagant vastu teist väravasammast ning tagasipõrganud pallile sai Azmoun pea vahele, ent nahkkera lõpetas Wayne Hennessey süles.

83. minutil lasi karistusala joonelt löögi teele Ben Davies, kuid Hosseini sai näpud vahele. Nurgalöögi järel anti pikk läbisööt Taremile, kes jooksis palli nimel võidu Hennesseyga - ründaja jõudis nahkkerani esimesena ning väravavaht tabas teda põlvega näkku. Esialgu andis peakohtunik Mario Escobar Walesi esivahile kollase kaardi, kuid video vaatamise järel sähvis hoopis turniiri esimene punane kaart ja Wales jätkas vähemuses.

Vahetusest sekkus varuväravavaht Danny Ward, kes pandi proovile 8. üleminutil, kui Roozbeh Cheshmi virutas palli ligi 25 meetrilt paremasse alla nurka nii, et Ward selleni ei küündinudki - 1:0 Iraanile!

Kaks minutit hiljem sündis Iraani teine tabamus, kui Taremi sai mööda vasakut äärt vabalt purjetada, karistusala lähistele jõudes jättis ta palli Ramin Rezaeianile, kes tõstis nahkkera üle Wardi väravavõrku - 2:0 ja mäng läbi!

B-alagrupis jätkab hetkel liidrina Inglismaa, kel on kirjas kolm punkti, kuid täna õhtul mängitakse kolmandal kohal paikneva USA-ga, kes on seni teeninud ühe silma. Inglastega samal pulgal on punktide poolest nüüd Iraan ning Walesil on kirjas üks silm. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Wayne Hennessey punane kaart. Iraan oli Walesi vastu parem meeskond ja see on fakt. Enne Hennessey punast kaarti ei õnnestunud iraanlastel mitte kuidagi vastaste väravalukku murda.

Kui Wales oli juba varem Iraaniga raskustes, siis pärast 86. minutit tekkis iraanlastel ruum, mida nad suutsid maksimaalselt ära kasutada. Oli näha, et Walesil oli alati üks mängija igast kohast puudu. Üleminutitel lõid iraanlased väravad, mis jäid kogu matši vältel löömata, ja Wales pandi valusa matsuga selili.

Wayne Hennesseyle näidati turniiri esimest punast kaarti. Foto: Scanpix / Marko Djurica / Reuters

Üllatus | Kadunud Gareth Bale ja mannetu Wales. Rekordimees Bale, kel on nüüd koondise eest kirjas enim mänge - 110, meenutas kummitust - justkui oli väljakul, aga täiesti nähtamatu. Kui Bale sai palli, siis midagi ohtlikku iraanlaste vaatepunktist ei juhtunud. Avapoolajal tegi Walesi kapten vaid 16(!) pallipuudet, mis oli oma meeskonna halvim näitaja.

Kehvas seisus oli ka terve Walesi meeskond, kes oli kuidagi krampis ja ei suutnud mängu ohjasid enda kätte kordagi haarata. Ainus tõeliselt ohtlik väravavõimalus sündis Moore'i jalast 12. minutil. Iraan tegi Walesiga kõike, mis ise tahtsid.

Nüüd on Walesil kuri karjas, sest ühest punktist ei piisa kindlasti, et alagrupist edasi pääseda. Ees ootab Inglismaa, keda sellise mänguga, mida näidati Iraani vastu, kindlasti ei võideta. Tuleb ka meenutada seda, et Iraan kaotas inglastele avamängus 2:6.

Staar | Sardar Azmoun. Muidu on Taremi Iraani koondise kindel täht, kuid täna oli selles rollis ründepartner Azmoun, kelle mäng lõppes küll 68. minutil, kuid parimad väravavõimalused tulid tema jala ja pea läbi.

Kui Azmoun oleks lõpuvileni väljakul olnud, siis arvatavasti oleks ta Wardi väravavõrku vähemalt ühe palli kindlasti saatnud. Vägeva esitusega puges ta nii Iraani kui ka neutraalsete vutisõprade südameisse.

Ilus hetk | Azmouni tätoveering. Iraani hümni algul leidis kaameramees üles Azmouni käe, millel oli inglise keeles kirjas "Armasta mind sellisena nagu ma olen", mis andis Iraanis toimuvale tugeva sõnumi. Kui avamängus ei laulnud mängijad hümni kaasa, siis Walesi vastu tegid nad suud lahti ja tribüünidel asunud Iraani poolehoidjatel voolasid pisarad.

Tsitaat | "Võtan vastutuse enda peale, see on minu meeskond." Nii rääkis mängujärgsel pressikonverentsil Walesi peatreener Rob Page, kes lisas, et Wayne Hennessey punasele kaardile eelnenud esitusega ei saa mitte kuidagi rahule jääda.

Wales - Iraan  0:2 (0:0)