Memo | Tuneesia valas Taani dünamiidi sütikule pangetäie külma vett (0)

Taanlastele algas MM pettumusega. Foto: Scanpix / Reuters / Bernadett Szabo

D-grupi avasid MM-il Taani ja Tuneesia, kes tõestasid, et ka 0:0 skooriga lõppev jalgpallikohtumine võib olla haarav. Võidetud punktist saab kindlasti rääkida südi partii pakkunud Tuneesia, aga tulemus oli igati õiglane.

Vahvalt tempokas mängus võeti tuurid kiirelt üles ja ehkki häid väravavõimalusi esimese pooltunni jooksul nappis, oli vaatamist küllaga. Suurepäraseim võimalus skoori avamiseks tekkis 43. minutil tuneeslasel Issam Jebalil, kuid suluseisuhõngulises olukorras tegi supertõrje Kasper Schmeichel. Avapoolajal valdas palli rohkem Taani, aga ohtlikke pealelööke kogunes selgelt enam tuneeslaste arvele.

Teise poolaja keskel oli tuneeslaste puuriluku Aymen Dahmeni kord särada ja Christian Erikseni vintpall efektse hüppega tõrjuda. Järgnenud nurgalöögi suunas Andreas Christensen värava ette, kus vahetusest sekkunud ründaja Andreas Corneliuse peanõks seletamatult peaaegu täiesti pallist mööda läks. Vaid post kolksatas, aga sealt tuli pall väljakule tagasi.

Penaltit said veel käemängu eest nõuda nii tuneeslased kui taanlased, viimasel puhul käis vilemees Cesar Arturo Ramos isegi korraks videoekraani juurest läbi, aga naasis sealt otsusega, et kõik jääb nii nagu oli. Turniiri esimene väravateta viik oli seega tõsiasi.

Pöördehetk | Andreas Cornelius jättis 71. minutil realiseerimata kuldse šansi. Väljend "sajaprotsendiline võimalus" on küll ajaga tüütuks klišeeks muutunud, ent otsekui kandikul ette antud sööt, mis oli vaja kõigest meetri kauguselt võrku suunata, kujutas seda endast tõepoolest. Karjääri jooksul lisaks kodumaale ka Serie A-s ja Türgi kõrgliigas edukalt esinenud Cornelius ei saanud aga palli võrku ja lõpuks ei õnnestunudki taanlastele Tuneesia kaitset lahti muukida.

Üllatus | Kohtumise eel autsaideriks peetud Tuneesia mängis väga südilt. Iseenesest poleks pidanud FIFA edetabelis 30. kohal asuvat meeskonda alahindama, kuid Iraanile kaotatud viimane kontrollmäng ning asjaolu, et MM-ile pääseti vaid tänu play-off-vastase Mali omaväravale, ei tekitanud tuneeslaste suhtes just kõrgeid ootusi.

Esimese tunni jooksul mängiti aga mulluse EM-i poolfinalistiga kui võrdne võrdsega ning eriti avapoolajal suudeti rünnakuid isegi märksa ohtlikumalt lõpetada. Lõpupoole võeti targu kaitsvam positsioon ja Taani ajas pealelöökide arvu ohtrate standardolukordade toel võrdseks, aga Tuneesia pidas vastu. Arvestades vigastustest räsitud Prantsusmaa võimalikku haavatavust ja Austraalia eeldatavat kogenematust, on põhja-aafriklastel tänu viigile jätkuvalt hea võimalus alagrupist edasipääsu püüda.

Staar | Aymen Dahmen tegi tuneeslaste väravas mitu head tõrjet. Neist silmapaistvaim sündis paarkümmend minutit enne lõppu Erikseni vastu, kui hakkas just tunduma, et nüüd paneb Taani oma ülekaalu lõpuks maksma. Tuneesia oli senise 15 finaalturniiri kohtumise jooksul oma värava puhtana hoidnud vaid korra, kui 1978. aastal tehti samuti väravateta viik Lääne-Saksamaaga. Nüüd tuli teine nullimäng.

Ilus hetk | Tuneesia poolkaitsja Aissa Laidouni tähistas mängu algusest peale kaitses korda saadetud õnnestumisi peaaegu värava kombel. See kirglikkus tõmbas endaga kaasa kogu meeskonna ja ühtset vaimu hoiti lõpuvileni.

Tsitaat | "Tulemus teeb kurvaks, peame vabandust paluma. Alustasime väga aeglaselt ega suutnudki uut käiku sisse lükata. Me ei saanud lõpuni mängu sisse ja seetõttu jäi ka loodetud võit saavutamata. Edasipääsu osas läks seis mõistagi keerukamaks, aga samas ei ole me kindlasti veel löödud," arutles kohtumise järel taanlaste pettunud peatreener Kasper Hjulmand.

Taani - Tuneesia  0:0

Hoiatused: 86. Khenissi - 24. Rasmus Kristensen, 78. Mathias Jensen
Peakohtunik: Cesar Ramos (Mehhiko)

Taani: Schmeichel, Andersen, Kjaer (65. Jensen), A. Christensen, Kristen, Höjbjerg, Delaney (45+1. Damsgaard), Eriksen, Maehle, Skov Olsen (65. Lindström), Dolberg (65. Cornelius).
Varus: O. Christensen, Rönnöw, Bah, Braithwaite, Cornelius, Damsgaard, Jensen, Lindström, Nelsson, Norgaard, Poulsen, Skov, Stryger Larsen, Wass, Wind.

Tuneesia: Dahmen, Talbi, Bronn, Meriah, Drager (88. Kechrida), Laidouni (88. Sassi), Skhiri, Abdi, Slimane (67. Sliti), Jebali (80. Khenissi), Msakni (80. Mejbri).
Varus: Balbouli, Ben Said, Ben Romdhane, Chaaleli, Ghandri, Hassen, Ifa, Jaziri, Kechrida, Khazri, Khenissi, Maaloul, Mejbri, Sassi, Sliti.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Pikk ette (ja MM-ile) | Aivar Pohlak Katarist, kultuurist, lendamisest, enesearengust, rünnakutest: mul on mõjukaid vaenlaseid
PUNAROHELISED VEERANDFINAALI
Memo staadionilt | Pole Ronaldot, pole probleemi! Portugal alustas jahti MM-tiitlile, sest nüüd kardavad neid kõik!
BRASIILIA HULLAS
Memo | Samba alaku ja horvaadid värisegu! Brasiilia astus tantsusammul üle Lõuna-Korea
JAAPAN LANGES
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
JUTUD BARUTOGA
Kataris omade võitu nautinud Kaido Höövelson: kui Jaapan võidab, siis tänu samurai-hingele!
INGLASED KAHEKSA HULGAS
Memo | Kolm Lõvi murdsid senegallased maha, kuningaks tõusis Bellingham
LES BLEUS
MÕTTED
JÄRVELA KATARIS
PÕNEVAT
MM 2022 | Aitab tühjast lobast! Millisest liigast tulevad kõige kõvemad jalgpallurid?
TAKTIKANURK
MM-i taktikanurk | Pallivaldamise purustatud müüt ja Hispaania – Saksamaa nauditav ajugümnastika
MÕTTED
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | Tarmo Tiisler sõitvast katusest, Õnne tänava Almast, Kinoteatrist ja kommenteerimisest: see võib jääda mu viimaseks jalkaturniiriks
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee ajakirjanikud avaldavad MM-päevikus turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
/artikkel/maroko-kukutas-penaltitega-hispaanlased-ronaldo-asendusmees-saras-kaabutrikiga
6. dets
/artikkel/aasia-on-audis-brasiilia-tegi-korealased-pihuks-ja-pormuks-horvaatia-sai-jaapanlastest-penaltitega-jagu
5. dets
https://soccernet.ee/artikkel/levadiast-lahkunud-jurgenson-kui-serbiasse-satun-siis-tean-et-mind-voorustatakse-vaga-viisakalt-ilma-mingisuguste-eelarvamusteta
7. dets
https://soccernet.ee/artikkel/pikk-ette-ja-mm-ile-aivar-pohlak-katarist-kultuurist-lendamisest-enesearengust-runnakutest-mul-on-mojukaid-vaenlaseid
7. dets
/artikkel/kataris-omade-voitu-nautinud-kaido-hoovelson-kui-jaapan-voidab-siis-tanu-samurai-hingele
5. dets
https://soccernet.ee/artikkel/kristjan-jaak-kangur-kes-kull-aitaks-kuninga-vaarikalt-everesti-tipust-alla
6. dets
https://soccernet.ee/artikkel/paide-linnameeskond-taiendas-ridu-talendika-noormangijaga
7. dets
/artikkel/memo-staadionilt-pole-ronaldot-pole-probleemi-portugal-alustas-jahti-mm-tiitlile-sest-nuud-kardavad-neid-koik
6. dets
/artikkel/fernando-santos-tutvustas-valemit-kuidas-ta-pingile-jaetud-ronaldoga-endiselt-hasti-labi-saab
7. dets
/artikkel/wenger-kes-tuli-mm-ile-poliitikat-tegema-see-porus-austraallased-piinlik-jutt
6. dets