Memo | Portugali ja Ghana närvikava testi viimane osa hõlmas ilmselgelt pühendust Ronaldole (0)

Joao Felix (paremal) oli Portugali mängu kandvaks jõuks. Foto: Scanpix / Jose Sena Goulao / EPA

Portugal ja Ghana tegid oma MM-i teekonnale värvika alguse, virutades teisel poolajal ühtekokku viis väravat. Viimaseks sõnaks jäi "Siiuu!" aga mitte Cristiano Ronaldo esituses.

Esimene poolaeg kulges mõlema jaoks ilge kangutamisena. Esimesed kiired sammud ja kolmandale korrusele kerkimised läksid Cristiano Ronaldo arvele, kuid tabamusest jäi asi veel kaugele. Ghanal midagi võrdväärset ette näidata polnud.

Teisel poolajal, pisut peale tunni täitumist hakkasid asjad aga juhtuma. Esiteks mängis Mohammed Salisuga üheskoos pallile lidunud Ronaldo endale ülimalt pehmevõitu penalti välja. Ründeäss oli realiseerimisel siiski ülimalt veenev - 1:0.

Seepeale tärkas ka Ghanas teistsugune mänguhimu. Esimese hooga katsetas Mohammed Kudus eemalt, järgmisel korral aga söötis nõnda kavalalt, et Danilo avatud uste päevalt käis läbi ka Andre Ayew - 1:1.

Säärane värk Portugalile ei passinud. 78. minutil pääses Joao Felix mööda paremat äärt liduma ning 23-aastasel Atletico Madridi palluril polnud mõtteiski eksida - 2:1. Sama seis oli minutid hiljem Bruno Fernandesilt söödu saanud Rafael Leaol - 3:1. Ühtlasi virutas AC Milani nooruk oma koondisekarjääri esimese värava.

Normaalaja lõpus võttis Ghana oma viimsegi rammu kokku. Abdul Baba Rahman tormas mööda vasakut äärt Joao Canceloga võidu, säilitas palli ning virutas selle omasid otsima. Õnnega pooleks langes mänguvahend Osman Bukari nina alla - 3:2. Lisaminutid tõid tormilist mängu, tabamusi seevastu enam mitte.

Pöördehetk | Joao Felixi tabamus, mis viis Portugali taas ette. Kuna Ghana oli loetud minutid varem saanud viigivärava kätte, siis andis noore portugallase sutsakas ootamatu vastulöögi. Sinna kohe otsa ka 3:1 värav, mis tegi 80. minutiks seisu päris keeruliseks. Ghana uskus lõpuni, aga sel korral jäädi ikkagi alla.

Üllatus | Skoori tegid mõlema koondise kaptenid. Kuiva avapoolaja järel saadi kraanid valla. Kuigi Ronaldo langemine karistusalas tundus olevat dramaatilisem, kui asi ise, siis penaltilöök oli meest väärt. Selle sahinaga sai Portugali kaptenist ka esimene meespallur, kes on teinud skoori viiel MM-il. Oma värava sai kätte ka Andre Ayew, kes on ghanalasi esindanud 111 kohtumises. Mõlemal koondisel on igati väärt liidrid.

Staar | Joao Felix. Portugali ääreründaja mängis kandvat rolli igas omade tabamuses. Kui penaltiolukorras leidis just Joao Felix jätku karistusalasse tormanud Cristiano Ronaldole, siis teise värava virutas ta juba ise. Paar minutit hiljem sai Portugali rünnak alguse just tema otsustavast sekkumises.

Ilus hetk | Osman Bukari "Siiuu!" ehk mees tegi Ronaldot mehe enda pilgu all. 

Tsitaat | "Ma arvan, et Cristianole meeldib sellise kriitikarahe all töötada. Ma loodan väga, et te jätkate sellega, sest nii pigistab ta endast maksimumi välja!" Vähemalt nii näeb asja Bruno Fernandes, kes veel hiljuti pallis Ronaldoga Manchester Unitedis koos. 

Tulemus:

Portugal - Ghana  3:2 (0:0)
65. pen. Cristiano Ronaldo, 78. Joao Felix, 80. Rafael Leao - 73. Andrew Ayew, 88. Osman Bukari 

Hoiatused: 90+1. Danilo Pereira, 90+5. Bruno Fernandes - 45. Mohammed Kudus, 49. Andrew Ayew, 57. Seidu, 90+1. Inaki Williams
Peakohtunik: Ismail Elfath (USA)

Portugal: Costa, Cancelo, Dias, Pereira, Guerreiro, Neves (77. Leao), Bernardo Silva (88. Palhinha), Fernandes, Otavio (56. Carvalho), Joao Felix (88. Joao Mario), Ronaldo (88. Ramos).
Varus: Patricio, Jose Sa, Andre Silva, Antonio Silva, Carvalho, Dalot, Horta, Joao Mario, Leao, Matheus Nunes, Palhinha, Pepe, Ramos, Vitinha.

Ghana: Ati-Zigi, Seidu (66. Lamptey), Djiku (90+2. Semenyo), Amartey, Salisu, Baba, Kudus (76. Bukari), Partey, Abdul Samed (90+2. Kyereh), A. Ayew (76. J. Ayew), Williams.
Varus
: Danlad, Nurudeen, Afriyie, Aidoo, J. Ayew, Bukari, Fatawu, Kyereh, Lamptey, Mensah, Odoi, Owusu, Semenyo, Sowah, Sulemana.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
RÄÄGIME TAKTIKAST!
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
ŠVEITSLASEGA ŠVEITSIST
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
ENNUSTAMINE
Kris Ilves | Sõpradega suurturniiri ennustamine on lõbus, aga see ei lase mänge täiel rinnal nautida
MÕTTED
Philipp Lahm | Euroopa annab võimuvõitluses Infantinoga vastuse väljaku peal
MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
/artikkel/esimese-vooru-lopp-richarlison-varastas-brasiillaste-sou-portugal-ja-ghana-madistasid-taie-raha-eest
24. nov
/artikkel/eurooplased-porusid-holland-ja-inglismaa-mangisid-viiki-wales-jai-lopuminutite-varavatest-iraanile-alla
25. nov
/artikkel/prantslased-said-kaheksandikfinaali-messi-toi-argentiinlastele-uliolulise-voidu-ning-poola-ja-austraalia-avasid-voiduarve
26. nov
/artikkel/asja-tootuks-jaanud-portugallase-proovipaev-doha-sadama-konteinerpargis
24. nov
https://soccernet.ee/artikkel/ott-jarvela-aga-akki-ongi-saksamaaga-pikemaks-ajaks-schluss
24. nov
https://soccernet.ee/artikkel/ametlik-paide-esimeseks-talviseks-taienduseks-on-juhkam
25. nov
https://soccernet.ee/artikkel/kui-viimsi-jalgpallihalli-ehitamisel-oleks-hukkunud-sadu-toolisi-siis-kas-me-saaksime-sellest-mooda-vaadata
24. nov
/artikkel/sveitsi-avalook-haberli-seltsis-kes-on-mbappe-em-light-em-kuidas-embolo-toni-kroosi-koolitas-ja-miks-klopp-oigust-raakis
24. nov
https://soccernet.ee/artikkel/ott-jarvela-voluv-milla-nostalgia-sahvib-aga-ons-aafrikal-see-oige-hing-endiselt-sees
25. nov
https://soccernet.ee/artikkel/uusi-nagusid-kaasav-eesti-koondis-mangib-portugalis-islandi-ja-soomega
25. nov