Memo | Lewandowski sai lõpuks MM-värava kätte, aga mängu staariks tõusis Szczesny (0)

Poola kangelaseks kerkis väravavaht Wojciech Szczesny. Foto: Scanpix / Aijaz Rahi / AP Photo

Argentinat šokeerinud Saudi Araabia tegi korraliku etteaste ka Poola vastu, aga jäi tühjade pihkudega, sest eksimused kaitses karistati valusalt ära ja rünnakul ei suudetud Wojciech Szczesnyt üle mängida.

Mäng algas väga võitluslikult ja Poola korjas endale 19 minutiga kolm kollast kaarti. Kuigi palliga domineeris pigem Saudi Araabia, siis skoori avas Poola, kui Matty Cashi ja Robert Lewandowski suurepärase eeltöö realiseeris Piotr Zielinski, kes lõi palli viiekasti lähistelt latti alla - 1:0 Poolale!

Saudi Araabial oli avapoolaja esimesel üleminutil kasutada penalti, mille põhjustas Krystian Bielik, kes tegi karistusalas vea Saleh Al Shehri vastu. Poola väravasuul säras Wojciech Szczesny, kes tõrjus esmalt Salem Al Dawsari penalti, aga jätkuolukorras ka Mohammed Al Breik löögi.

Teise poolaja alguses korraldasid poolakad oma karistusalas suure segaduse ja Salem Al Dawsari sai mõnelt meetrilt löögile, aga Szczesny tõrjus ka selle. Mõned minutid hiljem said karistusalast löögile Firas Al Buraikan ja Mohamed Kanno, aga Szczesny sekkuma ei pidanud, sest mõlemad löögid lendast väravast mööda.

Seejärel olid Poolal supervõimalused, aga mõned sentimeetrid jäid puudu, sest Arkadiusz Milik lõi palli latti ja Robert Lewandowski posti. Poola sai pinged maha 82. minutil, kui saudid ehitasid endale ise, Lewandowski röövis Abdulelah Al Malkilt palli ja lahendas üks-üks olukorra kindlalt - 2:0 Poolale! See oli Lewandowskile karjääri esimene MM-värav.

Lewandowski oli 90. minutil veel ühele väravale lähedal, aga jättis seekord üks-üks olukorra Mohammed Al Owaisi vastu realiseerimata. Järelejäänud seitsme üleminuti jooksul Saudi Araabial häid võimalusi ei avanenud ja Poola avas võiduarve. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Robert Lewandowski. Foto: Scanpix / Manu Fernandez / AP Photo

Pöördehetk | Teine värav. Poola eduseis püsis suuresti tänu Szczesny suurepärastele tõrjetele. Üheväravaline eduseis on alati väga libe ja Poola jäi kohati suure surve alla, aga Saudi Araabia ei suutnud seda väravaks realiseerida. Teine värav võttis Poolal suured pinged maha, sest pärast seda ei olnud enam mänguaega ülemäära palju järele jäänud ja seis tundus turvaline.

Üllatus | Poola kramplik algus. Saudi Araabia alustas energiliselt ja mängis kohe avavilest väga lustakat jalgpalli. Tundub, et ajalooline võit Argentina üle on veelgi rohkem usku sisendanud. Poola oli mängu alguses vastupidiselt Saudi Araabiale krampis. Üllatuslikult isegi väga krampis, sest Poolal oli võitu rohkem vaja, sest alagrupiturniiri viimases voorus minnakse vastamisi Argentinaga. Poola mäng küll paranes, aga veenev see lõpuks ikkagi ei olnud.

Staar | Wojciech Szczesny. Kui Saudi Araabia oleks avapoolaja lõpus penalti või sellele järgnenud olukorra väravaks realiseerinud, siis vaheajajutud oleksid võib-olla teistsugused olnud ja teisel poolajal oleksime teistsugust mängu näinud. Need on oleksid, kuid Szczesny hoolitses topelttõrjega selle eest, et null oleks selja taga.

Saudi Araabia kasuks määratud penalti oli pehme, aga fakt on see, et Bielik tegi Al Shehri vastu vea ja peakohtunik langetas õige otsuse. Szczesny tõestas, et kuulub maailma parimate väravavahtide hulka, sest see topelttõrje oli uskumatult vinge. Lisaks tõrjus Szczesny teise poolaja alguses ohtliku lähilöögi.

Ilus hetk | Szczesny emotsioon. Oleme näinud ägedaid väravatähistusi, aga kuidas tähistavad väravavahid, kes üldjuhul väravaid ei löö? Nad tähistavad tõrjeid. Mõned emotsionaalsemalt, mõned mitte nii emotsionaalselt. Szczesny tähistas emotsionaalselt ja seda oli tore vaadata.

Tsitaat | "Ma näitasin penaltilööjale, et lähen ühele poole, aga siis hüppasin ikkagi teisele poole. Ta läks selle õnge. Lahe!" kirjeldas Szczesny penaltitõrjet.

Poola - Saudi Araabia  2:0 (1:0)